Ağrısız Anestezi

Anasayfa Saç Tedavileri Ağrısız Anestezi
Saç ekimi sırasında kişinin bilinci kendi talebi ile sedasyon yapılan durumlar dışında sürekli olarak açıktır.

Saç ekimi operasyonu süresi boyunca iki adet lokal anestezi aşaması bulunur ve bu aşamalar totalde 10 dakika içinde tamamlanır. Bunlardan ilki, donör alan olarak adlandırılan, saç köklerinin alınacağı bölge olan ense bölgesine yapılırken ikincisi alınan saç köklerinin ekileceği bölgeye yapılır.

Lokal anestezinin sağlanması için anestezik ilaçlar enjektör ve iğne aracılığı ile uygulanmaktadır. Günümüzde iğnelerin yerini, ucunda iğne ya da benzeri bir aparat bulunmayan, basınçla çalışan, püskürtme şeklinde içindeki anestezik maddeyi dokuya zerk eden Dermojet adı verilen özel cihazlar almıştır.

Dermojet cihazları, saç dökülme problemi olan ve oluşacak ağrıdan çekindiği için bu problem ile hayatına devam etmek zorunda kalan kişilere ve iğne fobisi olan kişilere rahatlıkla saç ekim operasyonu yapabilme imkanı tanımaktadır.

Burada anlaşılması gereken konu ve biz sağlık profesyonellerinin hedefi dermojetile anestezi sırasında hiç bir şey hissedilmemesi değil, kişiyi rahatsız edecek boyutta bir ağrının oluşmaması sağlamaktır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.