Ameliyatsız Vajinal Gençleşme

» GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ

Ameliyatsız Vajinal GençleşmeAmeliyatsız Vajinal Gençleşme
Hormonal sorunlar, menopoz, hamilelik, doğum, idrar kaçırma ve cinsel istekde azalma, kadınları ve kadınlık organını direk etkiler ve partneri ile sorun yaşamasına neden olabilir. İç ve dış genital bölgenin estetik ve fonksiyonel problemleri toplumsal tabular nedeniyle ‘çekinme’ yönü ağır bastığı için ötelenmekte olan aslında öncelikli bir sağlık problemi olduğunu ve ülkemizde her 3 kadından birinde bu sorunun olduğunu görüyoruz.

Vajinal Gevşeklik ve İdrar Kaçırma
Doğum , yaşın ilerlemesi ve menopoz gibi nedenler ile genital bölgenin esnekliğini kaybetmesi ile kadınlarda idrar tutamama , kendisi ve partneri için cinsel aktivite sorunları ortaya çıkarır. Vajinal gevşeme sonucu öksürme , hapşırma , gülme , egzersiz gibi fiziksel aktiviteler esnasında stres inkontinans olarak bilinen istemsiz olarak idrar tutamama şikayetleri olur. Genital bölge estetiğinde, genital gençleşmede vajinal sıkılaşma ve esnekliği arttırma, dokularda kollejenleri yapılandırma, idrar tutamamada , vajen enfeksiyonlarını önlemede, vajen dokusunun yenilenmesinde fraksiyonel Co2 lazer ile rejuvenasyon yapılır. Vajenin içeriden lazerle sıkılaşması ve doku yenilenmesi sağlanır. Kişinin sosyal hayattan kopmadan bu sorunlarına klinik ortamda cevap alınabilir, ileri düzeydeyse problemler cerrahi yaklaşımda düşünülebilir.

Renk Koyuluğu
Kadın dış genital bölgesinin rengi zamanla gebelik, doğum kontrol hapı kullanımı, bazı hastalıklar, hormonal düzensizlikler gibi kadınlık hormonu olan östrojen miktarındaki artışlarda, bazı cilt problemlerinde , sürtünmeye bağlı olarak yada epilasyon ağda kullanımından dolayı koyulaşma ortaya çıkabilir. Hatta bazen hiçbir problem olmasa da genetik yatkınlık olarak da yine bu bölgelerin koyuluğunu görmekteyiz, özellikle esmer kişilerde bu problem daha fazla görülmektedir. Bu durumlarda fraksiyonel Co2 lazer ile tedavi ve gerekli durumlarda Somon DNA da yapılarak renkte açılma sağlanır.

Genital Bölgede Cilt Kuruluğu ve Atrofi
Genital bölgede cilt kuruluğu önemli bir problemdir, kaşıntı , tahrişler ve beraberinde enfeksiyon dahi görülebilir.Bu bölgede vitamin enjeksiyonları , bölgeye özel hyaluronik asit enjeksiyonları ile nemlendirme, cilt kalitesini arttırma , kolojen uyarısı sağlamak tedavi seçeneklerimizdendir. Genital bölge atrofilileri ise yaşla ve menopoz ile birlikte özellikle dış dudak bölgelerinde doku kayıpları incelmeler görülebilmektedir. Bu hem görüntü anlamında bir problem olmakla birlikte fonksiyonel olarak da sıkıntı yaratmaktadır. Dolgu uygulamaları ile o bölgede estetik açıdan iyi bir görünüm sağlamak doğal bir görüntü ile ve cinsel fonksiyonlar açısından da kaliteyi arttırmak mümkündür.

Vajinal atrofi ve kuruluk aynı zamanda eşlerin cinsel yaşamını ve yaşam kalitesini de olumsuz etkiler. Özellikle kadınlarda yaşanan tüm bu olumsuz etkiler cinsel yaşamdan soğumaya , kaçınmaya ve eşler arasında cinsel tatminsizlik , depresyon, güven kaybı hatta evliliğin tehlikeye girmesi gibi ciddi problemlere yol açabilir.Vajen kuruluğunda , olası enfeksiyonları önlemek içinde lazer tedavileri uygulanır.

Cinsel Fonksiyon Açısından; ayrıca vajinal estetik planıyla gelen hastalara vajinal bölgede duyu kaybı ve orgazm problemleri de sorgulanmalı ve gerekirse aynı seansta yapılan G noktası enjeksiyonu bilgisi de verilmelidir. Kadınlarda vajinal girişten yaklaşık 3-4 cm içeride ön duvarda idrar kanalının hemen komşuluğunda kasılma özelliği taşıyan erojen bir doku bulunmaktadır. Bu erojen bölgenin dolgu maddeleri enjeksiyonları ile büyütme işlemine G noktası enjeksiyonu denir. G noktası büyültülmesi sonucunda kadınlarda cinsel birleşme sırasında zevk alımı ve orgazm artmaktadır. İşlem süresi kısa, kişinin sosyal hayatını etkilemeyen bir uygulamadır.

Genital estetik ve cinsel fonksiyon bozuklukları çok önemli bir sorundur ve kişinin sosyal hayatında ciddi problemlere neden olmaktadır. Kısa sürede yapılabilecek tedaviler ile kişilerin hayatlarına ciddi anlam katılabilir.