Botulinum Toksin İle Diş Gıcırdatma Tedavisi

» YÜZ UYGULAMALARI

Botulinum Toksin İle Diş Gıcırdatma TedavisiGeceleri istem dışı dişlerimizi sıkıyor, gıcırdatıyor, buna bağlı dişlerde aşınma sorunu yaşıyor, soğuğa karşı hassasiyet ile karşılaşıyoruz. Gıcırdatma sonucunda şakak ve yanak bölgesinde kasların aşırı çalışmasından dolayı kas ve baş ağrısı yaşıyor, çene ekleminde çıtırtı ve kenetleme ile karşılaşıyorsanız, tıbbın birçok alanında kullanılan tedavi yöntemi ile bu sıkıntılar ortadan kalkıyor.

Enjeksiyon ile uygulanan tedavi ile kastaki stresin ve aşırı çiğneme kuvvetinin ortadan kaldırılarak ilgili kasta rahatlama sağlanıyor. Uygulama ile kasa herhangi bir zarar verilmiyor, çiğnemeyle ilgili hiçbir sorun yaşanmıyor. Çok yüksek dozlarda kullanılmadığı sürece vücuda bir zararı olmayan tedavi yöntemi ,kas dokusuna ya da başka bir dokuya zarar vermiyor. Sadece kasın kasılması için gereken sinyalin kasa ulaşmasını önlüyor. Kasların kasılmasına engel oluyor.

Yeni geliştirilen bir uygulamayla çiğneme kasına uygulanarak diş gıcırdatmasından kurtulmak mümkün. Yanak alt kısmında bulunan çiğneme kasına belirli noktalardan yapılan enjeksiyon, kastaki stresi ve aşırı çiğneme kuvvetini ortadan kaldırıyor. Böylece kasta rahatlama sağlanıyor ve geceleri diş gıcırdatma, diş sıkma sorunu ortadan yok oluyor.