Buz Şoklu Lipoliz, tek işlemde hem yağ yakıp, hem de sıkılaşmanıza yardımcı olur.

Selülitler için geliştirilen özel programlarıyla, sevimsiz portakal kabuğu görüntüsünü hafifletir ve cildinize daha pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Buz Şoklu Lipoliz; Bölgesel incelme, vücut yağının azaltılmasında, fibröz ve ödemli selülit tedavisinde kullanılır. İstenmeyen yağların dondurularak etkisizleşmesi ve vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı mekanizmanın bir arada çalışmasıdır.

Bölgesel yağlanma beraberinde cilt deformesini getirirken aynı zamanda vücut siluetinde de bozulmalar olur. Bölgesel incelme işlemleri; vücudun göbek, bel, basen gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan işlemlerdir. Yağ hücrelerini çevreleyen dirençli zar ve hücreler arası güçlü bağlardan dolayı bu tip yağ birikmiş bölgelerde bölgesel incelme cihazlarına ihtiyaç duyulur.

Dondur-Parçala anlamına gelen Pro-shockice, Soğuk Lipoliz ve Akustik Dalga Terapisinin (AWT) kombine edildiği bir tedavi şeklidir. Hem bölgesel yağların parçalanması, hem deformasyonun giderilmesi ve vücut siluetinin düzeltilmesinde en yeni teknolojilerden biridir.

Sistemde bölgesel yağ fazlalıkları vakum ve soğuk etkisi ile taranıp parçalanıyor, ardından verilen şok dalgaları parçalanan yağın o dokudan uzaklaşmasını ve bölgenin toparlanmasını sağlıyor.

Buz Şoklu Lipoliz Yararları
  • Bölgesel yağlanmanın mevcut olduğu karın, bel ve çevresi, sırt, kollar, basen ve bacak bölgesi olmak üzere geniş bir alanda kullanılmaktadır.
  • Bu bölgelerde yaklaşık 45 dakika süren bir uygulama ile 10 günlük aralıklarla toplam 4-8 seanslık bir program önerilir.
  • Selülit uygulamalarında ise yaklaşık 30 dakika süren bir uygulama ve haftalık seanslarla 4- 6 seanslık bir program yeterlidir.
  • Buz Şoklu Lipoliz (Pro-shockice) uygulama sonuçları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ayrıca, bu yöntem diyet ve egzersizle birleştirildiğinde daha iyi sonuçlar alınabilir.
Buz Şoklu Lipoliz Avantajları
  • Hastalar tedavinin hemen ardından günlük yaşama devam edebilirler.
  • Hasta işlem boyunca acı veya rahatsızlık hissetmez.
  • Soğutma sistemi sadece yağ hücrelerini etkiler, çevreleyen dokuya etki etmez ve iletişime geçmez.
  • Ameliyathaneye ihtiyaç olmadan klinikte uygulanabilir.
  • Bölgesel yağ fazlalıkları ve selülit görünümünde azalma iki hafta gibi bir sürede gözle görülür hale gelir.