Bağışıklık kokteyli olarak da adlandırılan damar yoluyla C vitamini takviyesi; yoğun C vitamini ve minerallerin damar yoluyla vücuda verilmesi işlemine verilen isimdir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve antioksidan etkisi yaratır.

Bağışıklık güçlendirme tedavilerinin koronavirüs salgını sebebiyle bir kez daha önem kazandığı şu günlerde, damar yoluyla alınan yüksek doz c vitamini büyük ölçüde önem kazanmıştır.

Yaşlanma karşıtı etkisiyle de bilinen damar yoluyla vitamin takviyesi; son dönemde Koronavirüs ile mücadele için de üzerinde araştırmalar yapılan bir yöntem haline gelmiştir. Aynı zamanda kanser hastası bireylerin de yüksek doz C vitamini ile hızlı toparlanma sağlayabildiği, son dönemde yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur. Hem virüslere karşı etkisinin olduğu düşünülmesi hem de yorgun düşmüş kişilerin hızlı toparlanmasını sağlaması nedeniyle C vitamini takviyesi sıklıkla talep edilir.

İçeriğinde bulunan glutatyon ve alfo lipolik asitin anti-aging etkileri sayesinde, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin yanında cildinizdeki kırışıklıkların azalmasına ve cildinizin daha parlak ve genç görünmesine de olanak sağlayacaktır. Yani, hem gençleşip hem de bağışıklık sistemimizi güçlendirmek mümkün. Bağışıklık sistemimiz zayıfladığında hastalıklara yakalanma riskimiz o denli artmaktadır. Özellikle bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak, her türlü virüs veya bakteri kaynaklı hastalıktan korunmak adına son derece önemlidir.

  • Bağışıklık sistemin güçlendirerek hastalıklardan korunmak isteyenler,
  • Vücuttaki yaşlanma etkilerini minimize etmek isteyenler,
  • Genel olarak vücut detoksu yaparak serbest radikallerin etkilerinden kaçınmak isteyenler,
  • Doktorunuz aksini belirtmedikçe daha sağlıklı olmak isteyen herkes, bu uygulamadan faydalanabilir.
  • Bunun dışında kemoterapi gören hastalar, emziren veya hamile kadınlar, bebek ve çocuklar için uygun değildir.
Damar yoluyla alınan C vitamini direkt olarak vücuda enjekte edildiği için, ağız yoluyla alınan vitaminlere göre daha etkilidir. Damar yoluyla %100 kana karışan saf C vitamini, ağız yoluyla alındığında ancak %60-70 oranında kana karışabilir ve bu da damar yoluyla alınmasından daha az etkilidir.

C vitamini takviyesi doktor kontrolünde hemşire eşliğinde serumunuz uygulanır. Ağrısız bir şekilde enjeksiyon yoluyla uygulanır. Ortalama 30 dakikalık bir uygulama süresi vardır. Kaç seans uygulanacağı doktorumuzun ve sizin ortak kararınız ile ihtiyaçlarınız ve sağlık durumunuz doğrultusunda alınabilir. Ortalama 6 seans arasında uygulama öngörülmektedir.