Kırışıklık Ve Kaş Kaldırma

» YÜZ UYGULAMALARI

Kırışıklık Ve Kaş KaldırmaYüz mimiklerimizi sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu cildimizde kırışıklıklara yol açar. Bu kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltmak mümkündür. Uygun aralıklarla tedavi yapıldığında kırışıklık oluşumunu engeller. Erken dönemde yapılmaya başlanmasıyla zaman içinde mimik hareketi ile oluşan çizgilerin kalıcı hale gelmesi önlenebilir.

Bu tedavi yöntemi göz çevresi kırışıklıkları, alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları, dudak çevresi kırışıklıkları, boyun bölgesi kırışıklıklarının tedavisinde, yüzdeki asimetrilerin düzeltilmesinde , kaş kaldırmada ,göz kapağı düşüklüğünde kullanır.

Uygulamanın ilk etkileri 3-4 gün sonra belirmeye başlar ve tam etkisi 10 gün sonra oluşur. İşlemin etkisinin kalıcılık süresi kişiye özgü kriterlere bağlıdır. Ekseriyetle ortalama 4 ile 6 ay içinde ilacın tesiri yavaş yavaş azalır ve kas hareketi yeniden başlar.

İşlem sonrasında kısa süre içinde gerileyen kızarıklık, geçici morluklar ve ödem olabilir. Bazen yapılan bölgede birkaç gün sürebilen geçici morluklar olabilir. Aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar ve ağrı kesiciler, gingko, ginseng, C vitamini kullananlarda enjeksiyon sonrası morarma riski yüksektir.  Eğer mümkünse tedaviden 5-7 gün önce bu ilaçların alınmamasında fayda vardır. Çok nadiren enjeksiyonun komşu kasları etkilemesine bağlı geçici asimetri veya göz kapağı düşüklükleri olabilir. Bu tür yan etkiler 1 ay içerisinde gerileyebilir. Hamilelere, emzirenlere ve kas hastalığı olanlara uygulanmaz.

Uygulama doktor tarafından uygun enjeksiyon alanlarına uygun dozlarda yapıldığında mimiklerin de kullanılmasına izin vererek, yapay bir görünüm oluşturmadan kırışıklıklarınızdan kurtulabileceğiniz bir tedavi yöntemidir.