SOĞUK LİPOLİZ

» VÜCUT UYGULAMALARI

SOĞUK LİPOLİZİstenmeyen bölgesel yağlar günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Düzensiz ve sağlıksız beslenme, genetik faktörler, uzun saatler masa başı hareketsiz çalışma sonucunda kilo problemleri baş gösterir. Kimi durumlarda kişinin sosyal hayatını etkileyebilecek bölgesel yağlanmalar, kadınlarda basen, göbek, bel, diz içi ve üst kol gibi bölgelerde; erkekler de ise genelde göbek ve bel çevresinde toplanır. Spor, egzersiz, yapılan diyetler bile bazen bölgesel yağlanmaya çözüm olmaz. Bu gibi zamanlarda alternatif yöntemler, çözümler devreye girer.

Dondurarak Zayıflama ve Şekillendirme Soğuk Lipoliz

Ameliyatlı vücut şekillendirme yöntemlerine alternatif olarak karşımıza çıkan ve kişinin hayatını etkilemeyen, acısız, anestezi gerektirmeyen rahat ve de konforlu yöntemlerden biri de Soğuk Lipoliz’dir. Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri yok olacağı için vücut görünümünde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Soğuk lipoliz yöntemi, vücut kitle indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda ya da 10 kiloya kadar fazlası olan veya genel olarak kilosu olmayıp belirli bölgelerindeki (sırt, karın, basen, yan simitler, kollar, bacak içleri, sırtta sütyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) diyet ve sporla giderilemeyen inatçı yağlanmaları olan her yaştan erkek ve kadın için son derece uygun bir tedavidir.

Cihaz vakum masajı kullanılarak ve aynı anda kontrollü soğutma sağlayarak yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Bu durumda tedavi edilecek tek bir bölge için yaklaşık bir saat beklenirken, yağ depolarının yok olma sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücrelerinin geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır. Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda % 20 ile 40 oranında kalıcı bir azalma sağlamaktadır. Ancak tam anlamıyla değişimi görmek için ortalama 4-12 hafta kadar bir süreye ihtiyaç vardır. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Soğuk Lipoliz seansları uygulama yapılabilecek her uygulama için 30-60 dakika arasında sürer. İlk 2 haftanın ardından etkileri gözlemlenmeye başlanacaktır.

Soğuk lipoliz yöntemi; soğuk hassasiyeti olanlarda, hamilelerde, emzirme durumlarında uygulanmaz, bunun haricinde güvenle uygulanabilir. İşlem sonrasında vakum etkisine bağlı hafif kızarıklık, morarma ve uyuşukluk hissi görülebilir, ancak bu etkiler yaklaşık 1 gün içerisinde kaybolur. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Soğuk lipoliz yönteminde etki sadece yağ dokuları üzerinde olduğu için hiçbir şekilde zararı yoktur. Soğuk Lipolizi diğer yöntemlerden ayıran bir diğer özellik de en az deformasyonla vücudun kendi doğal görünümünü geri kazanabilmesidir. Özellikle zaman problemi olan hastalarda ideal bir tedavi yöntemidir.