Fraksiyonel Karbondioksit Lazer

» YÜZ UYGULAMALARI

Fraksiyonel Karbondioksit LazerDış görünümüne önem veren herkes pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Ancak geçmişten kalan   akne, yara, yanık izleri ve çatlaklar bazen güzelliğimize gölge düşürebilir. Çatlak tedavisinde   kullanılan  Fraksiyonel Karbondioksit lazer in en büyük özelliği cildin üst yüzeyine hasar vermeden işlevlerini cildin altında gerçekleştirmeleridir.

Cilt çatlakları özellikle bayanlarda görülmektedir. Çatlaklar ergenlik döneminde hızlı kilo alıp verme durumlarında ve gebelik döneminde gözlenen bir cilt sorunudur.

Çatlaklar , ilk oluştukları anda görülen pembe veya mor rengi, daha sonra gri renge dönüşerek daha az görünür hale gelmektedir. Kalça, basen, karın ve meme bölgelerinde cilt altı yağ dokusu fazla olduğu için, en çok bu bölgelerde  oluşmaktadırlar.

Tedavi yöntemi olarak lazer uygulamalarında, gerekli görülmesi durumunda yoğunluk ve derinlik ayarlamaları ile beraber seans sayısına göre çatlakların görülme oranında değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle tedavi için Karbondioksit Fraksiyonel lazerin tercih edildiği çatlakların erken evrede gelişenleri, henüz doku hücrelerinin tamamı yok olmadığı ve doku kendi kendini yenileyebildiği için daha hızlı sonuca ulaşılabilmektedir.

Uygulama, çatlakların mor ve pembe görünümünde olduğu evrede tercih edilmekle birlikte, lazer uzman doktor tarafından gerekli görülen yoğunluk ve derinlikte ayarlandığı için başarı oranı da artmaktadır. Cilt çatlakları tedavisinde ortalama 1-3 seans arasında Fraksiyonel lazer uygulanmakta olup seans sayısı ihtiyaca göre arttırılabilmektedir.

Bu tedavi PRP , mezoteapi ve  iğneli radyofrekans ile kombinlenerek de yapılabilir.