Cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybıyla ortaya çıkan sorunlardan biride göz altı morluklarıdır. Estetik kaygı oluşturan bu durum kişinin yorgun, yaşlı ve hasta görünmesine sebebiyet verir. Göz altı ışık dolgusu ile gözaltındaki çökme ve morarma gibi estetik sorunlarınız giderilerek daha genç ve dinamik bir görünüm elde edilir.

Göz altındaki sorunların yorucu ve cerrahi olmayan bir işlemle ortadan kalkmasını isteyenler için tavsiye edilen göz altı ışık dolgusu uygulamasında çökme ve boşalma olan göz pınarı oluğuna hyaluronik asit dolgu uygulaması yapılır. Bu uygulama ile aynı zamanda göz altındaki rahatsız edici koyuluk ve morarmış görünüm de azaltılır.

Uygulama, 18 yaşın üzerindeki kadın ve erkek herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlara uygulama önerilmez.

  • Göz altı bölgesinde koyu halkaları ve karanlık bir görüntüsü olan,
  • Yorgun ve uykusuz görünen,
  • Göz yaşı oluğu denilen bölgede halka görünümü olanlar faydalanabilir.
Göz altı ışık dolgusu, sağlık açısından zarar veren bir uygulama değildir. Hyaluronik asitle yapılan dolgu uygulaması oldukça doğaldır. Hyaluronik asit, vücutta bulunan bir proteindir. Deri altında yaygın olarak bulunur ve cildimize genç ve canlı bir görünüm veren bir maddedir. Yaşla beraber gittikçe azalır ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olur. Göz altı ışık dolgusu uygulamasında deri altında belirli bir yere verildiğinden dolayı göz sağlığını olumsuz etkileyecek bir riski yoktur.

Uygulama yapılacak bölge antiseptik solüsyon ile temizlenir ve gerekirse lokal anestestezi yapılır. Sonrasında kapalı uçlu kanüllerle dolgu malzemesi akıtması yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır. Göz altına yapılan bu tedavi acısız ve kısa sürede alanında uzman doktorların bu bölgeye özel ürünlerle yaptığı bir uygulamadır. Uygulama ortalama 15-30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.