Ameliyatsız iple yüz germe işlemi çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak, iplerin kanül yardımıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınması yöntemidir.

Örümcek ağı estetiği, daha güvenli ve çabuk sonuçlar görebileceğiniz, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili bir yöntemdir.

Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan ameliyat iplikleri kullanılır.

İple yüz germe yönteminin en büyük avantajı ameliyatsız bir işlem olmasıdır. Genel anestezi gerektirmez.

Üstelik oldukça kısa süreli bir işlemdir; yaklaşık 30-45 dakika kadar sürer.

İple Yüz Germe kalıcı mıdır?
Ciltte ortalama 6 ay kalan ipler cilt altında eriyip kaybolur ancak cildin yenilenme, kırışıklıkların giderilmesi ve sarkmalara karşı etkisi devam eder. Bu yeniden yapılanma 2 yıl kadar sürer.

İple Yüz Germenin etkili olduğu alanlar nelerdir?
  • Yanak bölgesine hacim kazandırma
  • Çene hattının düzeltilmesi
  • Kaş kaldırma
  • Çene altındaki sarkmanın azaltılması
  • Nazolabial çukurun (burundan dudağa uzanan çukurun) iyileştirilmesi.
Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen örümcek ağı iple yüz germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır. İşlem genel anesteziye gerek duyulmadan yalnızca lokal anestezi ile gerçekleştirilir.

Hastalar uygulama sonrasında hemen günlük aktivitelerine dönebilirler. Bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalı, işlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını gerekir. 3 haftanın da sonunda işlem gören bölgeleri normal olarak hareket ettirmeye başlayabilirsiniz. İşlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde bazı şişlik, kızarıklık veya morluklar olması doğal olarak karşılanmakta ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilir.