Kavitasyon Ultrason vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları yakmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel zayıflama, selülit tedavi yöntemidir.

Kavitasyon cerrahi bir yöntem değildir. Acı, sızı vermez. Kişi günlük hayatına hemen geri döner.

Kavitasyon Ultrason yağları parçalayıp su ile absorbe edip, hücre duvarını bozarak açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yolu ile vücuttan atılımını sağlar.

Ameliyatsız yağ eritme yöntemi olan kavitasyonun esası; ultrason dalgaları ile yağ dokularının eritilmesidir. Bu yeni teknolojiyi kullanan çok sayıda cihaz vardır. Ancak, önemli olan burada maksimumda etki gösterecek güvenli bir cihaz ve uygulama ile tedavi olmaktır. Bu tedavi ile selülit tedavisinde, bölgesel yağlanmaların ve cilt sarkıklıklarının azaltılmasında iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Kavitasyon Ultrason tedavisi ile birden fazla yöntem aynı anda uygulanabiliyor!
Bu teknoloji sayesinde; kavitasyon, endolift, sıkılaştırma ve lenf drenajı gibi yöntemleri aynı seansta uygulayabilmek mümkündür.

Bütün bu yönleriyle kişilerin bölgesel değişiklik arzu ettiği durumlarda, bu ihtiyacı konforlu, ağrısız ve noninvazif şekilde karşılayacak bu uygulama gerekli durumlarda hekim kontrolünde mezoterapi, karboksiterapi, radyofrekans, cryolipiliz tedavileri ile kombinlenebilmektedir.

Kavitasyon ultrason cihazı ile yapılır. Yapılan çeşitli klinik çalışmalarda bir seansta 2 - 5 cm arasında incelme olduğu rapor edilmiştir. Sağlanan bu incelmenin sürekliliği için 5 - 10 seanslık tedavi programları tercih edilmelidir. İşlemden sonra idrarda koyu renk görülmesi normaldir. Böbrek ve karaciğerden yağ atılımını gösterir.

Uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Karın bel bölgesi 40-60 dakika, bacak bölgesi 60 dakika, popo kalça 20 dakika, kollar toplam 20 dakika ortalama süreleri vardır. Seans süreleri ilk seans dan sonra bir miktar azalacaktır.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.