Klasik Cilt Bakımı Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : 60-90 Dk. | SEANS : Ayda 1 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Bakım Tedavileri Klasik Cilt Bakımı Tedavisi
Klasik Cilt Bakımı Tedavisi
Cilt bakımı tedavisi, cildin ihtiyacı olan derinlemesine temizlik ve beslenmeyi sağlamaya yardımcı olur.

Cildimizin canlılığı ve diriliği önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20'li yaşlardan itibaren cildimizde temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda ortalama 1 kez cilt bakımı tedavisi yaptırılması önerilir.
Sağlık açısından cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklıklar ve deformasyon gibi problemleri geciktirebilmek bakımından önemlidir. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkileyebilir ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olabilmektedir.

Cildimiz özene ve bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü gerek hormon etkisi ile gerek dış faktörlerin neden olduğu birçok olumsuz etki cildin nefes alamamasına ve ölü derilerin birikerek kararmasına ve hatta siyah nokta gözeneklerinin dolmasına ve büyümesine neden olabilmektedir.

Cilt bakımı tedavisi yapılırken doğru ürün seçimi çok önemlidir ve klinik bakımlarda cildin ihtiyacına, problemlerine yönelik bakım muayene ile planlanmalıdır. Bu yüzden hangi ürünün kullanılacağına karar verebilmek için bakıma başlamadan önce cilt analizi muayenesi yapmak gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna dair detayların tespit edilmesi tedavi öncesi için önemlidir. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.

Cilt bakımı tedavisinde, hastanın yaşına ve cildine göre doğru ürün kullanılması önemlidir.

Cilt bakımı tedavisi ortalama 1-1,5 saat sürer ve bu süre içinde sırası ile temizleme, peeling, ozon, oksijen uygulama, ürün yedirme, maske, yüksek frekans ve yüz nemlendirme işlemleri uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, nemlendirilir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımının desteklenmesi amaçlanır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 16.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88