Kök Hücreile Saç Tedavisi

» SAÇ UYGULAMALARI

Kök Hücreile Saç TedavisiKök hücre ile saç tedavisi, zayıflayan saç kökünün yenilenmesi ve daha sağlıklı olması için ihtiyacı olan kök hücreleri ve destek doku hücrelerinin kişinin kendi saç kökü ve deri dokusundan elde edilerek saç kökü hücresinin güçlenmesini ve kendini yenilemesini sağlamak için yapılan bir yöntemdir.

Kadında ve erkekte saç dökülmesi etkisi genelde saçlı derinin üst bölgelerinde yani alın veya tepe bölgelerinde görülmektedir. Ense ve kulak arkası bölgesindeki saç kökleri hemen her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır, bu yöntemle kulak arkasında sağlıklı ve güçlü saç kökü hücreleri kliniğimizde lokal anestezi altında basit bir yöntem ile alınarak özel bir hücre süspansiyonu hazırlanır ve hazırlanan süspansiyon anında problemli alanlara , saçlı derinin tamamına küçük iğneler ile enjekte edilir.

Toplamda 15-20 dk süren tek seanslık bu işlem sonucunda 1-3 yıl kadar saçlarınıza kök hücre desteği sağlanmış olur. Kök hücre enjeksiyonundan 1 ay sonrasında saçlarda dökülmenin durması, zayıflamış incelmiş saç köklerinin canlanması, saçların kalınlaşıp yoğunlaşması görülmeye başlar.