Thulium lazerle antiaging tedavisinde; Cildin genel olarak gençleştirilmesi, ciltte parlaklık ve dinçlik oluşturulması, gözeneklerin sıkılaştırılması, cilt dokusunun kolajen ve elastin mekanizmalarının işleyişinin yenilenmesi, cildin gergin bir görünüme kavuşturulması, zamanın etkisi ile oluşan yaşlılık belirtilerinin geriye alınması ile gençleştirme işlemleri mümkün.

Antiaging tedavisinde Leke Lazeri (Thulium Lazer) oldukça etkili. Çünkü Thulium Lazer gücünü hastanın vücudundaki iyileştirici hücrelerden alıyor. Thulium Lazer ile yapılan işlemde cilt üzerinde yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler oluşturularak kişinin vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezi hareketini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturmaktadır.

Antiaging Nedir?
Antiaging, kişinin iyilik halini, sağlıklı, genç ve dinç görünümünü uzun yıllar boyunca yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasını mümkün olduğu ölçüde önleyerek ve erteleyerek sürdürebilmesi için başvurulan yöntemleri vurgulayan ve son dönemde daha da sık karşılaşılır ve popüler hale gelmiş olan bir sağlık terimidir. Kişinin bağışıklık sistemini zinde ve güçlü tutması; sağlıklı bir hayat sürmesi; protein, karbonhidrat, vitaminler ve mineraller yönünden zengin ve dengeli bir beslenme alışkanlığı edinmiş olması; spora ve egzersize yeterli zamanı ayırması; düzenli ve yeterli uyku alışkanlığını sürdürmesi; stresten uzak durması gibi birçok faktör antiaging kapsamında değerlendirilebilmektedir. Temelinde kişinin hayatını hücrelerinin sağlıklı işleyişini muhafaza ederek sürdürmesi gayesini taşıyan antiaging yaklaşımının bir diğer kolu ise, insan vücudunun kendi başına sağlamakta ve sürdürmekte yetersiz kaldığı gençliği ve sağlıklı işleyişi medikal estetik alanında geliştirilen ve uygulanan birçok farklı yöntem ile pekiştirmek ve desteklemek olmaktadır.

Antiaging Yaklaşımının En Belirgin Farkı Nedir?
Antiaging yaklaşımı, kişilerin yüzlerinde ve bedenlerinde sıklıkla kırışıklıklar, sarkmalar, hacimsel kayıplar biçiminde gerçekleşen deformasyonların birçok farklı medikal estetik yöntemi ile giderilmeye çalışılması ve geri alınması işleminden daha ziyade, karşı konulamayan yer çekiminin ve zamanın etkileri ile oluşan yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmadan önce medikal estetik yöntemleri yoluyla müdahale edilerek ertelenmesini ve var olan temel başlangıç belirtilerin giderilmesini ifade etmektedir. Antiaging yaklaşımı bir başka deyişle, yaşlılık dönemindense genç yaşlardan itibaren başvurulan bir tedavi yöntemi olarak ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek yaşlılık belirtilerini mümkün olduğunca erteleme ve yaşlanmanın önüne erkenden geçme amaçlı fayda göstermektedir.

Antiaging Tedavisine Yönelik Uygulanan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Medikal estetik alanında cerrahi girişim yani ameliyat gerektirmeksizin, antiaging amaçlı olarak yapılan uygulamalar hyalüronik asit enjeksiyonu, PRP, mezoterapi gibi kişinin kendi hücrelerinden elde edilen veya dış kaynaklı destek malzeme içeriklerinin yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmaya meyil gösterdiği alanlara uygulanmasıdır. Son yıllarda, halk arasında örümcek ağı uygulaması olarak bilindiği şekli ile cilt altına yerleştirilen iplerle gerçekleştirilen toparlama uygulamaları da ipler dokular arasında kolajen ve elastin sentezini arttırdığı için tercih edilebilmektedir. Lazer sistemleri, radyofrekans sistemleri ve yüksek yoğunlukta odaklı ultrason (HIFU) teknolojileri de tıbbi cihazların kullanımı yoluyla istenilen sağlıklı ve dinç görünümün muhafaza edilmesi amacıyla başvurulan diğer yöntemlerdir. Kişinin yapısal özelliklerine ve yaşlanma belirtilerinin derecesine göre kişiye özel en doğru tedavi seçeneğinin seçimi, alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında hastanın taleplerine ve ulaşmak istediği sonuçlara ve doktorun yönlendirme ve önerilerine göre belirlenmelidir.

Thulium Lazer ile Antiaging Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?
Doktorun teşhislerine bağlı yönlendirmeleri ve hastanın istekleri doğrultusunda oluşturulan tedavi planına bağlı olarak, kişinin yaşı, cinsiyeti gibi yapısal özelliklerine ve yaşlanma belirtilerinin nerelerde olduğu, derinlik seviyeleri gibi niteliklerine göre cihazın uygun akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri belirlenmektedir. Thulium Lazer (Leke Lazeri) ile gerçekleştirilen uygulamalarda cihazdan sağlanan enerji ile yaşlanma belirtilerinin niteliklerine bağlı olarak seçilen akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri ile sorun yaşanan cilt alanı üzerinden geçilmektedir. Thulium Lazer ile yapılan işlemde cilt üzerinde yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler oluşturularak kişinin vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezi hareketini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturmaktadır.

Thulium Lazer ile Antiaging Tedavisi Ne Kadar Sürer?
Kişinin yaşı, cinsiyeti, antiaging tedavisi görmek üzere yaşlanma belirtilerinin nerelerde olduğu, ne ölçüde olduğu, yani derinliği ve yaygınlığı tedavinin süresini belirleyen en önemli faktörlerdir. Thulium Lazer uygulamalarında ilk seansta olumlu değişimler gözlemlenebilmekte ve antiaging uygulamasının gereklilik seviyesine göre seans sayısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir.