Lazerle Cilt Yenileme

» LAZER UYGULAMALARI

Lazerle Cilt YenilemeNormal yaşlanma prosesine, güneş hasarı ve hava kirliliğinin zararlı etkileri de eklendiğinde kollajen yıkımı hızlanır. Kollajenin ciltteki miktarı azaldıkça kırışıklıklar gözlenmeye başlar. Cilt gençleştirmede kullanılan lazerler, tüm cilt yüzeyini etkileyen konvansiyonel lazerlerin aksine, ciltte mikroskobik kolonlar açarlar. Bu kolonlar çok ince kanallardır. Kollajen, kan damarları, keratinositler gibi su içeren yapılar, seçici termal hasara uğrarlar. Termal hasar oluşan bölgenin hemen yanındaki hasar görmemiş bölgelerdeki canlı hücreler hasarlı alana göç ederek buradaki onarım mekanizmasını uyarırlar, böylece cilt altında yeni kollajen üretimi başlar.

Lazerle yüz gençleştirme , yüz cildinin üst ölü tabakalarının lazer ile kontrollü bir şekilde soyulması ve yeni-taze cilt gelişiminin sağlanması ile yüzdeki ince kırışıklıkların giderilmesi , yüze daha diri bir görüntü sağlanmasıdır. Yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invazif olmayan bir işlemdir. Cilt altındaki kollajen doku yapımını artırma prensibiyle etki etmektedir. Bu yöntem etkilidir. Günümüzde yüz gençleştirmede kullanılan ve en son gelişmiş lazer sistemleri fraksiyonel lazerlerdir. Lazer ile tedavi edilen ciltte yeni kollajen doku oluşumu gelişir ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür.

Hedeflenen cildin üst yüzeyine hasar vermeden işlevlerini cildin altında gerçekleştirebilmelerini sağlamaktır. Böylece cildin alt yüzeyinde çok daha hızlı bir iyileşme oluşur ve kişiler sosyal hayatlarına kısa süre içinde dönebilirler.

Fraksiyonel lazer uygulamaları sırasında tedavi edilen cildin kalınlığı, inilen derinlik kesin olarak bilinir. Fraksiyonel özelliği sayesinde uygulama sonrası iyileşme hızı çok yüksek olup iyileşme süresi kısadır. Dalga boyu daha uzun olduğu için daha derin dermis tabakasında etkisini gösterdiğinden benzer sistemlere göre etkisi yüksek. En çok cilt yenileme , yüz gençleştirmede tercih edilir.