Nem, cildin temel ihtiyacıdır. Cildin gençlik ışıltısının, dolgunluğunun, pürüzsüz ve sıkı olmasının başlıca sebeplerinden biri olan nem, cilt için büyük önem taşır. Her cilt tipinin nem seviyesi farklıdır.

Özellikle kuru ciltlerde, nem eksikliği en yaygın görülen problemdir. Nem maskesi, Cildin nem kaybına göre uygulanan nem yoğunluğu fazla olan maske uygulamasıdır.

Kuru ciltli kişilerde, cilt kendi nemini üretemez bu sebepten dolayı dışarıdan ekstra bir nem takviyesine ihtiyaç duyar. Haftalık bakımlarda uygulayacağınız nem maskeleri ile cildinizi neme doyurabilirsiniz. Çünkü nem maskeleri, tek seferde cildinizi derinlemesine nemlendirme özelliğine sahiptir.

Haftada bir gün uygulayacağınız nem maskesinin yanında düzenli nemlendirici kullanmanız, cildinizin nem seviyesini dengede tutmak için oldukça önemlidir. Düzenli olarak nemlendirilen cilt, daha canlı, sıkı ve pürüzsüzdür. Eğer sizde kuru bir cilde sahipseniz veya cildinizde nemsizlikten dolayı kuruluk ve gerginlik problemi yaşıyorsanız cilt bakımınızda nem maskelerine mutlaka yer vermelisiniz.

Nem maskesi uygulama süresi yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir. Gerekli seans sayısı cildin nem ihtiyacına göre değişmekle birlikte 5 ila 10 seans arasında değişmektedir.