Oksijen Terapi, cildin en alt tabakasına, oksijen basıncı ile saf oksijenin iğne kullanılmadan enjekte edilmesidir. Cildimizin oksijen alma yeteneği zamanla yavaşlar, bu durum yenilenme ve onarım gücünün de azalmasına sebep olur.

Cilt incelir, kurur, kırışır ve yaşlılık lekeleri meydana gelir. Oksijen terapi yöntemi ile genç görünümlü, pürüzsüz, tazelenmiş yepyeni bir cilt elde edilir.

Oksijen Terapi ile basınçlı enjeksiyon uygulaması yapıldığında, oksijen epidermisin en alt tabakasına ulaşır. Yorgun hücrelere yepyeni bir yaşam kazandırır. Böylece kan dolaşımı artar, cilt kısa zamanda sıkılaşır, canlanır ve pürüzsüz bir hal alır.

İğnesiz-basınçlı oksijen enjeksiyon işlemleri sırasında özellikle alın, göz çevresi ve dudak kenarlarında kas hareketlerine bağlı olarak meydana gelmiş çizgi ve kırışıklıklar onarılır. Aynı zamanda ürünlerin içeriklerinde yer alan ‘kolajen’ ve diğer aktif maddelerin etkisi ile cilt sıkılaşmakta ve dolaşımı hızlandırılmaktadır. Böylece cilt şekillenir, sıkılaşır, kazayağı ve derin kırışıklıklar onarılır.

Oksijen tedavisi yaşlanmaya karşı etkili olmakla birlikte akne ve leke tedavisinde de başarılı bir şekilde kullanılır.

Oksijen Terapi Avantajları;
Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırarak, vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlıyor. Bunun sonucu toksin birikimine bağlı oluşan akne, sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Bir başka deyişle cildin yağ salgılaması dengeleniyor.
  • Dokuların canlanmasına yardımcı oluyor.
  • Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttırıyor.
  • A,C,E vitaminleri antioksidan etkisi gösteriyor.
  • Cildin nem ihtiyacını, gözaltı torbalarının giderilmesini, güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlıyor.
  • Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma, cilt canlı, berrak ve pürüzsüz bir görünüm alıyor.
  • Ciltteki sarkma ve deformasyonları azaltarak gergin bir görünüm sağlıyor.