Oksijen Terapi

» YÜZ UYGULAMALARI

Oksijen TerapiOksijen Terapi, cildin en alt tabakasına, oksijen basıncı ile saf oksijenin iğne kullanılmadan enjekte edilmesidir. Cildimizin oksijen alma yeteneği zamanla yavaşlar , bu durum yenilenme ve onarım gücünün de azalmasına sebep olur. Cilt incelir, kurur, kırışır ve yaşlılık lekeleri meydana gelir. Oksijen terapi yöntemi ile genç görünümlü, pürüzsüz, tazelenmiş yepyeni bir cilt elde edilir.

Oksijen Terapi ile basınçlı enjeksiyon uygulaması yapıldığında, oksijen epidermisin en alt tabakasına ulaşır. Yorgun hücrelere yepyeni bir yaşam kazandırır. Böylece kan dolaşımı artar, cilt kısa zamanda sıkılaşır, canlanır ve pürüzsüz bir hal alır.

İğnesiz-basınçlı oksijen enjeksiyon işlemleri sırasında özellikle alın, göz çevresi ve dudak kenarlarında kas hareketlerine bağlı olarak meydana gelmiş çizgi ve kırışıklıklar onarılır. Aynı zamanda ürünlerin içeriklerinde yer alan ‘kolajen’ ve diğer aktif maddelerin etkisi ile cit sıkılaşmakta ve dolaşımı hızlandırılmaktadır. Böylece cilt şekillenir, sıkılaşır, kaz ayağı ve derin kırışıklıklar onarılır.

Oksijen tedavisi yaşlanmaya karşı etkili olmakla birlikte akne ve leke tedavisinde de başarılı bir şekilde kullanılır.