Vücutta istenmeyen ödemin oluşmasıyla bu ödemin atılmasına etki eden Pressoterapi, selülit tedavisi ya da bölgesel zayıflama konusunda da yine etkili bir ortam sağlar.

Etkili olduğu noktalardan biri de vücut sıkılaştırmadır.

Göğüs bölgesinden aşağıya doğru vücudu içine alan pnömatik bir hava tulumu ile uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu hava tulumu vücut dinamiği dikkate alınarak donatılmış özel programlar ile çalışmaktadır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.

Sistemin en önemli özelliği vücutta lokal fazlalık ve selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktır. Selülitlerin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur. Basınç masajı ile dolaşım bozukluğu giderilerek dokular arasında biriken sıvı drene edilir. Özellikle liposuction gibi cerrahi operasyonlar sonrası, oluşan hematom ve ödemlerin tedavisinde de uygulanmaktadır.

Pressoterapi Kullanım Alanları
  • Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında.
  • Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda.
  • Kilo probleminde.
  • Selülit probleminde.
  • Pasif jimnastik.
  • Lenf akımının düzenlenmesinde.
Pressoterapi; karboksiterapi ve mezoterapi gibi yöntemler ile kombine edildiğinde tedavide başarı oranı arttırılabilir. Günde ortalama 1,5 - 2 litre su içilirse alınacak sonuç mükemmel olacaktır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan bu cihaz bacaklarda oluşan ağırlık ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olur. 10-15 Seanslık bir kür sonucunda selülitli dokunun çözülmesini ve vücudun forma girmesini sağlar.

Pressoterapi, şişirme pompaları kullanılarak çalışan bilgisayar kontrollü bir sistemdir. Pompalar, bacakların etrafında konumlandırılmış, beş ayrı bölümden oluşur Bunlar, venöz ve lenf akışını ayak bileklerinden başlayarak üst bölgelere kadar hareketlendirir.

Pressoterapi Avantajları
Kan dolaşımını ve lenf akışını arttırmak için tasarlanan Pressotherapy, hücresel sıvı klirensi artırır, şişlik ve ödemi azaltır, bacak yorgunluğunun azalmasında büyük bir rol oynar. Bütün vücuda homojen bir oksijen akışı sağlar ve vücutta oksijen dengesini arttırır.