Renk Açma

» GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ

Renk AçmaGenital bölge estetiği, vajinal sıkılaştırma - esnekliği arttırma, doku kolajenlerini yapılandırılma, yeterli olmayan vajinal sıvı tedavisinde, idrar tutamamalarda, vajinada iltihap önleme, vajinal kuruluğun azaltılmasında, vajen dokusunun yenilenmesi, genital bölgede renk koyulaştırmasında, renk açmak amacıyla yapılır. Doğum sonrasında veya yaş ilerledikçe, vulva deri ve vajinanın esnekliğini kaybetmesi ile kadınlarda idrar tutamama, kendisi ve partneri için cinsel aktivite sorunları ortaya çıkar.

Genital Bölge estetiği ağrısız, anestezisiz, ameliyatsız, dikişsiz ve günübirlik olarak uygulanan bir yöntemdir. Cinsel ilişki esnasında sürtünme temas hissi artar. Uygulama sonrası vajenin iç ve dış çapı azalır, genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alır.

Kadın dış genital bölgesinin rengi zamanla gebelik, doğum kontrol hapı kullanımı, kistik hastalıklar, hormonal düzensizlikler gibi kadınlık hormonu olan östrojen miktarındaki artışlar ve bazı cilt hastalıkları sonrasında koyulaşabilir. Özellikle doğum sonrasında ve koyu ten rengine sahip olan hastalarda bu koyulaşma daha belirgin olabilmektedir. Hiçbir sebep olmasa dahi genetik yatkınlık ve genital bölgeye uygulanan epilasyonlar sonrasında da koyulaşma ortaya çıkabilir. Depilasyon yöntemlerinin de bir kısmı ciltteki 'melanin' pigmentininin üretimini artırmak suretiyle genital bölgenin rengini koyulaştırabilir. İstenmeyen renk değişimi, fiziksel olarak herhangi bir sorun ortaya çıkarmaz ancak eski hallerine dönmek ve genital bölge estetik görüntüsünü sağlamak isteyenler için lazer ile yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür. Lazer ile soyma işlemi yapılarak genital bölgede rengin açılması sağlanabilir. Kullanılan lazer ışığı sayesinde cildin dermis tabakasında yer alan ve rengin koyulaşmasına neden olan melanin pigmentini üreten 'melanosit' hücreleri inaktive edilmektedir. Lazer ile yapılan yüzeysel bir soyma işlemi ile genital bölgenin rengi 2-3 ton kadar açılabilmektedir. Çok kısa sürede uygulandığından ve yan etkileri minimum olduğundan uygulama sonrası istirahat gerekmez.