Soğuk Lipoliz; vücut kitle indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda ya da 10 kiloya kadar fazlası olan veya genel olarak kilosu olmayıp belirli bölgelerindeki (sırt, karın, basen, yan simitler, kollar, bacak içleri, sırtta sütyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) diyet ve sporla giderilemeyen inatçı yağlanmaları olan her yaştan erkek ve kadın için son derece uygun bir tedavidir.

İstenmeyen bölgesel yağlar günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Düzensiz ve sağlıksız beslenme, uzun saatler masa başı hareketsiz çalışma sonucunda kilo problemleri baş gösterir. Özellikle bel ve göbek çevresinde yağlanma problemi oluşur.

Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri yok olacağı için vücut görünümünde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Soğuk Lipoliz Uygulama ve Seans
Cihaz vakum masajı kullanılarak ve aynı anda kontrollü soğutma sağlayarak yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Bu durumda tedavi edilecek tek bir bölge için yaklaşık bir saat beklenirken, yağ depolarının yok olma sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücrelerinin geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır. Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da 2 seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda %20 ile 40 oranında kalıcı bir azalma sağlamaktadır. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

İşlem sonrasında vakum etkisine bağlı hafif kızarıklık ve uyuşukluk hissi görülebilir, ancak bu etkiler birkaç saat içerisinde kaybolur. Soğuk lipoliz ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Özellikle zaman problemi olan hastalarda ideal bir tedavi yöntemidir.

Herkesin vücudu yani metobolizması farklıdır. Soğuk lipoliz ile bölgesel incelmek ve kilo vermek için kliniğimize geldiğinizde ilk önce ihtiyaçlarınıza en uygun ve size özel tedavi planını birlikte hazırlıyoruz.

Bazı hastalarımız için özelleştirilmiş birden fazla soğuk lipoliz tedavisi uygulayabiliyoruz. Örneğin iç ve dış baldırlarınızdaki bölgesel yağlardan şikayetçi olabilirsiniz. Aynı zamanda karın (göbek) bölgenizdeki inatçı yağlardan kurtulmak isteyebilirsiniz. Soğuk lipoliz tedavimiz ile vücudunuzun farklı bölgelerinde yaşadığınız kilo problemlerini aynı anda tedavi edebiliyoruz.

Soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflamak veya incelmek için, hangi alanlarınızın tedavi edilmesi gerektiği ve kaç seans tedaviye ihtiyacınız olduğu muayene ile belirlenmektedir.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Avantajları
Soğuk lipoliz, daha az invaziv olduğu için, geleneksel liposuction işlemine göre daha az kesinti gerektirir. Lokal anestezi altında uygulanabilir ve sadece birkaç saat sürer. Soğuk lipoliz işleminde kullanılan lazer uzun vadeli sonuçlar sağlamaktadır. Lazer ile bölgedeki yağa etki edildiği sırada aynı zamanda kollajen üretimi de teşvik edilmekte ve bu sayede cilt sıkılaştırılmaktadır.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?
Soğuk Lipoliz Yöntemi; soğuk hassasiyeti olanlarda, hamilelerde, emzirme durumlarında uygulanmaz, bunun haricinde güvenle uygulanabilir.