Soğuk Radyofrekans

» YÜZ UYGULAMALARI

Soğuk Radyofrekansİnfrared ışınları ile birleştirilen Soğuk radyofrekans teknolojisi güçlü soğutma sistemi ile kişilerde herhangi bir kesi veya ameliyat izi oluşturmaksızın uygulanan bir yöntemdir.

Yaş ilerledikçe yüzde  mimik çizgileri, sarkmalar ve lekelenmeler görülmektedir. Mimik çizgileri botoks enjeksiyonları ile düzeltilmekte, derin kırışıklıklara dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır. Ancak yüzde gelişen yumuşama ve sarkmaları düzeltmek için önerilen tedavilerle her zaman istenilen sonuçlar elde edilememektedir. Sarkmalarda kullanılan tedavi yöntemleri daha çok deride gerginliği sağlayan kollajen ve elastin lifler üzerine etkilidir. Deri içine yapılan vitamin enjeksiyonları, lazer uygulamaları, dermaroler ve deride sıkılaşmayı sağlayan radyofrekans yöntemleri en etkili ve tercih edilen yöntemlerdir.

Soğuk radyofrekans acı oluşmadan etkinin daha derine inmesini sağlar. Soğuk radyofrekans yöntemi yüz gençleştirme, sıkılaştırma, kırışıklık azaltma, cilt gençleştirme ve elastikiyet kazandırma, toparlama, geniş gözeneklerin tedavisi, gıdı yok etme gibi sorunlara kökten çare olur. Uygulama ,  20-40 dakika sürer.

Bu yöntem cildin durumuna göre haftalık veya iki haftada bir seans olarak planlanır. İlk seansta ortaya çıkan deride sıkılaşma ve toparlanma oldukça şaşırtıcıdır. İleri yaşlarda deride hızla toparlanma yaparken Soğuk radyofrekans genç yaşlarda derinin sarkmasını ve yıpranmasını önleyerek yaşlanmayı geciktirir. Bu tedavi diğer selülit ve bölgesel zayıflama da kullanılan tedavi cihazlarından (kavitasyon vb.) uygulama alanının daha geniş olması ve sonuçlarının daha hızlı olarak ortaya çıkmasıyla ayrılmaktadır.

Soğuk radyofrekans karın, basen gibi bölgelerin yanı sıra çok sayıda insanın problemi olan gıdı, sutyen çizgisi, sırt, kol, ve bacak içleri zor bölgelerde de çok etkili bir yöntemdir. Soğuk radyofrekans işleviyle (-5°C / -25°C) ağrısız, acısız ve hızlı vücut şekillendirme seansları gerçekleştirilen yöntem sonucunda ilk seanstan itibaren gözle görülür kalıcı sonuçlar elde ediliyor.