Water peeling su ile yapılan uygulama cilde kesinlikle zarar vermemekle birlikte anında ferahlama ve canlılık getirir. Anında ciltte parlama etkisi görülür.

Özellikle kısa zamanda özel bir cilt görünümüne ihtiyaç duyulan, özel zamanlardan önce önerilen bir tedavidir.

Su ve ses dalgaları sayesinde yapılan tedavide düşük frekansta ultrason kullanarak soyma fonksiyonu ile ölü hücreleri, aşırı sebumu, havada bulunan kirletici maddeleri, örneğin makyaj gibi ve diğer zararlı maddelerin artıklarını ortadan kaldırır ve bunu yaparken kişinin sosyal hayatında hiç kesintiye de neden olmaz.

İlk seansta bile cildinizin üzerindeki yağ butonlarının ve siyah noktaların kaybolduğunu görürsünüz.

Cildin pürüzsüz olması sonucunda daha iyi ve yüksek geçirgenlik de sağlar.

Ardından yapılan nemlendirme dehidrasyon ve lifting (yüz kaldırma), uygulamaları cildin sıkılık ve elastikiyet kaybını gidermek için yüz boyun ve dekoltede kullanılır.

Peeling işleminden sonra ciltte mükemmel bir nemlenme, ışıltı ve fresh (taze) bir görüntü oluşur.

Uygulama aşamasında cilt öncelikle temizlenip işlem için hazırlanır. Temizlenen cilt üzerine, saf ve temiz su, pamuk yardımı ile baloncuklar kalacak şekilde uygulanır. Water peeling uygulaması için kullandığımız cihazın özel US başlığı ile epidermis üzerindeki ölü deri hücrelerinden (keratin doku) arındırılır. Bu işlem US dalgalarıyla yapıldığı için, tüm cilt tiplerinde uygulanabilir olup, aynı zamanda aktif akneli ve hassas ciltlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Hiçbir yan etkisi yoktur.

Uygulama, yüz ve boyun dahil yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Uygulama yapılan kişi cildinde yaşadığı ferahlamayı anında hissetmeye başlar ve ciltteki canlılık gözle hemen görülür. Uygulaması sonrasında cildin pürüzsüz olmasıyla daha iyi ve yüksek geçirgenlik kazanır ve bu sayede ciltte mükemmel bir nemlenme, ışıltılı ve taze bir görünüme kavuşur.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.