Alın Dolgusu Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-30 Dk. | SEANS : 1 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Dolgu Tedavileri Alın Dolgusu Tedavisi
Alın Dolgusu Tedavisi
Alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılması için yapılan bir dolgu enjeksiyon yöntemidir.

Alın bölgesindeki çizgilerin içerisine hyalüronik asitli dolgular yapılarak uygulama gerçekleştirilir.
Alında görülen en yaygın şekil bozuklukları mimik ve yaşlanmaya bağlı çöküklükler ve kırışıklıklardır. Kimi zaman kazaya bağlı çöküntüler görülebilir. Kimi zamanda yapısal olarak alın çökük veya geride olabilir. Dolgu uygulaması yüzde oluşmuş hacim kayıplarında ve derin kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni, bu maddenin vücutta zaten doğal olarak bulunmasıdır.

Uygulama süresi hyalüronik asit ile yapılan dolgularda 15 ila 30 dk. arasında değişir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir.

Uygulamadan sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Alın dolgusu kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 7-15 gün içerisinde yüze oturur. Genelde dolgu işlemi yapıldıktan 1/2 hafta sonra kontrol yapılabilir.

Alın dolgusunun kalıcılık süresi cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Hyalüronik asit ile yapılan dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9 ila 18 ay arasında değişmektedir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 11.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88