Alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılması için yapılan bir dolgu enjeksiyon yöntemidir. Alın bölgesindeki çizgilerin içerisine hyarulonik asitli dolgular yapılarak uygulama gerçekleştirilir. Yüzde hafif kızarıklıklar meydana gelse de ertesi gün bu kızarıklar geçer. Hemen etkisi görülen ve ortalama 9 ila 18 aya kadar kalıcılığı sürmesi beklenen bu işlem günümüzde ameliyatsız medikal estetik uygulamaları arasında oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Alında görülen en yaygın şekil bozuklukları mimik ve yaşlanmaya bağlı çöküklükler ve kırışıklıklardır. Kimi zaman kazaya bağlı çöküntüler görülebilir. Kimi zamanda yapısal olarak alın çökük veya geride olabilir. Dolgu uygulaması yüzde oluşmuş hacim kayıplarında, kayıplara bağlı yaşlı görünümün giderilmesinde yararlıdır.

Alın dolgusunun avantajları istenmeyen görüntüyü gidermesi, hastayı daha genç göstermesidir.

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni, bu maddenin vücutta zaten doğal olarak bulunmasıdır.

Uygulama süresi hyaluronik asit ile yapılan dolgularda 15 ila 30 dk. arasında değişir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bir-iki günde tamamen geçerler. Bunlar her estetik operasyonda yapılan işlemlerden dolayı görülen geçici yan etkilerdir.

Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Hyaluronik asit ile yapılan dolgular hiçbir iyileşme süresi gerektirmez. Alın dolgusu tam anlamıyla ortalama 7-15 gün içerisinde yüze oturur. Genelde dolgu işlemi yapıldıktan 1/2 hafta sonra kontrol yapılabilir.

Alın dolgusunun kalıcılık süresi cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Hyaluronic asit ile yapılan dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9 ila 18 ay arasında değişmektedir. İnce deriye sahip olan kişiler başarılı sonuçlar elde ederler. Çünkü kalın ve yağlı cilt yapısında toparlanma süreci daha uzundur.