Beslenme ve diyet programları, genel değil kişiye özeldir. Beslenme ve diyet programları, bireylerin yaşam koşulları, fiziksel özelikleri, yaşı, boyu, kilosu, genetik özellikleri, geçmişteki ve mevcut rahatsızlıkları vb. tüm faktörler değerlendirilerek hazırlandığında beklenen sonucu verir.

Cerrahi işlemlere gereksinim duyulmadan kişileri sağlıklı, formda yapan en önemli unsurlardan biri beslenme alışkanlıklarıdır. Doğru beslenme alışkanlığına sahip kişiler sağlıklı bireylerdir. Kişilerin doğru beslenmeleri, beslenme alışkanlıklarını değiştirmeleri birçok hastalıktan koruma sağlar, bazen de şikayetlerini azaltır ve kişinin sağlığına tamamen kavuşmasına yardımcı olur.

Kişinin bedenini istediği gibi şekillendirmesi ve forma sokmasında temel unsuru oluşturan beslenme, kişinin sağlık durumuna, fiziksel - bedensel yapısına ve yaşam tarzına uygun olarak oluşturulması gereken kişiye özel bir süreçtir.

Fazla kilolarından şikayet edip sürekli ama kontrolsüz diyet uygulayan veya kilo alabilmek için beslenme programları deneyip başarılı olamayan bireylerin hedefledikleri sonucu alamamalarının başlıca nedeni uyguladıkları beslenme ve diyet programının kişisel / özel olmamasıdır.

Yaşam tarzı haline gelecek ve sağlıklı birey olmayı sağlayacak alışkanlıklar, profesyonel beslenme ve diyet programları ile ancak kazanılabilir. Sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplumlar için beslenme ve diyetin vücudumuz için önemi anlaşılmalı ve beslenme ve diyet konusunda kulaktan dolma yöntemler yerine bu konuda eğitim almış profesyonel beslenme ve diyet uzmanlarından/ekiplerinden destek alınmalıdır.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.