Beslenme ve Diyet Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~30-60 Dk. | SEANS : Min. 4 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Vücut Tedavileri Beslenme ve Diyet Tedavisi
Beslenme ve Diyet Tedavisi
Beslenme ve diyet tedavisi, genel değil kişiye özeldir.

Beslenme ve diyet tedavisi, bireylerin yaşam koşulları, fiziksel özelikleri, yaşı, boyu, kilosu, genetik özellikleri, geçmişteki ve mevcut rahatsızlıkları vb. tüm faktörler değerlendirilerek hazırlandığında hedeflenen sonucu verir.
Kişileri sağlıklı, formda yapan en önemli unsurlardan biri beslenme alışkanlıklarıdır. Doğru beslenme alışkanlığına sahip kişiler sağlıklı bireylerdir. Kişilerin doğru beslenmeleri, beslenme alışkanlıklarını değiştirmeleri birçok hastalıktan koruma sağlar. Bazen de şikayetlerini azaltır ve kişinin sağlığına tamamen kavuşmasına yardımcı olur.

Kişinin bedenini istediği gibi şekillendirmesi ve forma sokmasında temel unsuru oluşturan beslenme, kişinin sağlık durumuna, fiziksel - bedensel yapısına ve yaşam tarzına uygun olarak oluşturulması gereken kişiye özel bir süreçtir.

Yaşam tarzı haline gelecek ve sağlıklı birey olmayı sağlayacak alışkanlıklar, profesyonel beslenme ve diyet tedavileri ile desteklenebilir. Sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplumlar için beslenme ve diyetin vücudumuz için önemi anlaşılmalı ve beslenme ve diyet konusunda kulaktan dolma yöntemler yerine bu konuda eğitim almış profesyonel beslenme ve diyet uzmanlarından/ekiplerinden destek alınmalıdır.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 14.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88