DHL Tedavi Yöntemi

Anasayfa Saç Tedavileri DHL Tedavi Yöntemi
Özel tıbbi malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen en gelişmiş saç ekimi yöntemlerinden birisidir. Direct Hair Implantation olarak açılımı yapılabilen DHI saç ekimi tekniği, Türkçeye “Doğrudan Saç Ekimi” olarak çevrilmektedir. DHI tekniğinin son yıllarda öne çıkmasının en önemli sebeplerinden birisi, kesi açılmayan iki aşamalı bir yöntem olmasıdır. Diğer saç ekimi tekniklerinde greft toplama, kanal açma ve greft ekimi olarak üç aşamada gerçekleştirilen saç ekimi, DHI yöntemi kullanılarak greft toplama ve greft ekimi şeklinde iki temel aşama ile gerçekleştirilmektedir.

Kesi izi daha az olacağı için iyileşme süresi daha hızlıdır, Donör bölge haricinde tıraş yapılmadan işlem gerçekleştirilebilir, Ekim alanında hali hazırda var olan saçlara en az zararla ekim yapabilmek için uygundur, İşlem sonrası ciltte kesi ve yara izi oluşmaz, Kökler ekilirken temas minimumdur ve sık saç ekimine olanak tanır.Kadınlarda saç ekimi tedavisi için uygun seçenektir. DHI tekniği ile saç, kaş, sakal ve bıyık ekimi yapılabilir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.