Fraksiyonel CO2 Lazer Çatlak Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~25-30 Dk. | SEANS : ~3-4 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR
Anasayfa Vücut Tedavileri Fraksiyonel CO2 Lazer Çatlak Tedavisi
Cilt çatlakları; sık kilo alıp vermelerde, ergenlik ve gebelik dönemlerinde ortaya çıkan bir cilt problemidir. Esasında hormonal bir problem olan deri çatlakları (stria) ciltteki kolajen dokunun parçalanması ve elastin liflerin hasarı sonucu meydana gelir. Cilt çatlakları genellikle bayanlarda görülmektedir.

Kalça, basen, karın ve meme bölgelerinde cilt altı yağ dokusu fazla olduğu için, en çok bu bölgelerde oluşmaktadırlar. Karbondioksit Fraksiyonel Lazer tedavisi, epidermiste (cilt yüzeyi) ve dermiste (orta deri) hasar oluşturarak, ciltteki iyileşmeyi destekler.

Bu tedavi hastanın ihtiyacına göre PRP, mezoterapi ve iğneli radyofrekans ile kombinlenerek de yapılabilir.

Fraksiyonel lazer çatlak tedavisi doktor muayenesi sonrası hastanın ihtiyacına göre ortalama 3-4 seans, 20-30 dk. arasında süren seanslar ve cildin yapısına göre 4-6 hafta aralıklarla uygulanır.

Tedavi sonrası mutlaka güneşten korunmak gerekir. Tedavi aralıklarında çatlak tedavisine uygun kremler kullanılabilir.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 14.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88