Fraksiyonel Lazer ile Çatlak Tedavisi

» VÜCUT UYGULAMALARI

Fraksiyonel Lazer ile Çatlak TedavisiCilt çatlakları sık kilo alıp vermelerde, ergenlik ve gebelik dönemlerinde ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Esasında hormonal bir problem olan deri çatlakları (stria) ciltteki kolajen dokunun parçalanması ve elastin liflerin hasarı sonucu meydana gelir . Çatlak tedavisinde kullanılan Karbondioksit fraksiyonel lazerin en büyük özelliği cildin üst yüzeyine hasar vermeden işlevini cildin altında gerçekleştirmesidir. Cilt çatlakları özellikle bayanlarda görülmektedir.

Çatlaklar ın ilk oluştukları anda görülen pembe veya mor rengi, daha sonra gri renge dönüşerek daha az görünür hale gelmektedir. Kalça, basen, karın ve meme bölgelerinde cilt altı yağ dokusu fazla olduğu için, en çok bu bölgelerde oluşmaktadırlar. Karbondioksit fraksiyonel lazer, epidermiste (cilt yüzeyi) ve dermiste (orta deri) hasar oluşturarak vücudun doğal cilt yenilenme mekanizmasını tetikler, ciltteki iyileşmeyi başlatır.

Avantajları ;
• Ağrı acı hissi çok azdır.
• Günlük hayata dönme süresi kısadır.
• Doku reaksiyonu yok denecek kadar azdır.

Bu tedavi PRP , mezoteapi ve iğneli radyofrekans ile kombinlenerek de yapılabilir. 20-30 dk. arasında süren seanslar cildin yapısına göre 4-6 hafta aralıklarla uygulanır.