Gençlik Aşısı

» YUMUŞAK DOKU UYGULAMALARI

Gençlik AşısıGençlik Aşısı cilde nem kazandırmak ve elastikiyetini arttırmak amacıyla uygulanan hyalüronik asittir. Cilt altına çok ince iğne ile uygulanan enjeksiyonların etkisi yaklaşık 3 ay sonra göstermeye başlar.

Cildin Yaşlanması
Hyalüronik asit, vücudun en önemli yapı taşlarından biridir ve kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar hemen hemen her yerde bulunur. Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir. Ciltteki yaşlanma süreci, Hyalüronik asidin 25 - 30’lu yaşlardan itibaren azalması nedeniyle hız kazanır.

Yaşlandıkça cildimiz kolajenini, kolajenin yapı taşı olan hyalüronik asidini ve yağ dokusunu kaybeder. Bu da derinin sarkmasına ve kırışıklık ve derin çizgilerin oluşmasına neden olur. Hyalüronik asit, cildimizin genç kalmasında çok önemli bir rol oynar. Hyalüronik asit cildin nemli kalmasını sağlarken kolajen üretimini tetikleyerek cilt sıkılığını ve canlılığını arttırır. Hyalüronik asit aynı zamanda anti-oksidan etki göstererek cildimizi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı korur. Böylece cildin yaşlanması gecikir.

• Alın/Kaş Ortası
• Gözler ve Ağız Çevresi
• Yüz/Boyun/Dekolte/El üzerleri üzerinde uygulanır.

30-35 yaşlarındaki kişilerde cilt elastikiyeti henüz bozulmadığından özellikle nem kazandırmak ve oluşabilecek kırışıklıkları engellemek amacıyla 15 günde bir 2 seans olarak uygulamak yeterli olur. İyilik durumunu devam ettirmek için 3- 6 ayda bir seanslar tekrarlanır. Daha ileri yaşlarda ise ilk 2 seanstan 30 gün sonra hyalüronik asidin kalıcılığını arttırıp kırışıklıkların azalması için tekrar seansı önerilir.

2. Günden itibaren ciltte belirgin canlılık, parlaklık , kırışıklarda hafifleme ve gerginlik şeklinde görülür.Kişinin bol su içmesi , beslenme ve uyku düzenine dikkat etmesi etkinliği arttırır. Enjeksiyon yerlerinde minimal morluklar oluşabilir. Bunlarda 2-3 gün içinde yok olur. Alerjik reaksiyonlar çok nadiren gözlenebilir.