Göz Çevresi Gençleştirme

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-30 Dk. | SEANS : 1-2 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Yüz Tedavileri Göz Çevresi Gençleştirme
Göz Çevresi Gençleştirme
Göz çevresi gençleştirme için çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bunlar, ameliyatsız göz kapağı estetiği, göz mezoterapisi, göz peelingi, göz altı dolgusu, göz altı yağ butonlarının tedavisidir.

Ayrıca, göz kapağı ve kaş düşüklüğü çok ilerlemiş kişilere botulinum enjeksiyonları uygulanır.
Vücudunuzda yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yer göz çevresidir. Kişilerin yaşam tarzları ve ileri yaş ile birlikte özellikle bu bölgede bazı değişiklikler olur. Göz çevresinde oluşan kırışma, morluk, torbalanma, çizgilenme ve karanlık görüntüler çeşitli sebepler ile oluşur. Tüm bu belirtiler kişinin uykusuz, mutsuz ve yorgun görünmesine sebep olur.

Göz çevresinde ortaya çıkan yaşlanmanın sebeplerini şu şekilde sıralayabilmekteyiz;

İlerleyen yaş; kişinin göz çevresinde kırışıklıklara, torbalanma ve morluklara sebep olabilmektedir. Vücuttaki en hassas ve ince yapıya sahip olan göz çevresi derisi, yaşlanmanın etkilerini yapısı gereği gözlemlenebilir nitelikte ortaya koymaktadır.

Cilt tipi; kişinin doğuştan ve genetik olarak sahip olduğu cilt yapısı, zamanın olumsuz etkilerine karşı daha zayıf nitelikte olabilmekte ve göz çevresinde gözlemlenebilir nitelikte yaşlanma belirtileri oluşturabilmektedir.

Genetik faktörler; kişi genetik yapısı gereği yaşlanmaya daha yatkın olabilmekte ve bu durum kendisini, göz yapısında, göz cilt yapısında ya da yüz yapısında belirgin olarak ortaya koyabilmektedir.

Göz çevresinde meydana gelen yaşlanma belirtileri, yukarda belirtilen sebepler dışında; sigara kullanımı, sağlıksız beslenme, yaşam tarzı, yaşam standardı gibi çeşitli faktörlerin etkisiyle de ortaya çıkabilmektedir.

Göz çevresi gençleştirme için çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bunlar;
  • Ameliyatsız göz kapağı estetiği,
  • Göz mezoterapisi,
  • Göz peelingi,
  • Göz altı dolgusu,
  • Göz altı yağ butonlarının tedavisidir.
Ayrıca, göz kapağı ve kaş düşüklüğü çok ilerlemiş kişilere botulinum uygulanır. Göz kapağı ve kaşların düşük olması, kişiye hüzünlü ve asık bir ifade verir. Botulinum enjeksiyonu uygulaması sonrası göz kapağı ve kaş mesafesindeki açılma, yüz ifadesini de olumlu anlamda değiştirir. Botulinum enjeksiyonu istemeyen ve göz çevresi ince kırışıklıkları olanlara da gençlik aşısı uygulamasını yapıyoruz.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.