Dinamik ipler, derinleşmiş çizgileri açar ve sarkmaları toparlar. Kişinin kendini mutsuz etmesine sebep olan görüntüyü ortadan kaldırır. Dikiş izi olmadan uygulanmaktadır. Tehlikesiz, acısız ve konforlu bir şekilde uygulanmaktadır.

Zaman içerisinde yer çekimi ve cildimizin zayıflayan bağ dokusu, kollajen ve elastikiyet kaybı nedeniyle yüzümüz kırışır. Bu kırışıklıklar bizi yorgun, sinirli ve mutsuz gösterir. Cerrahiye başvurmak istemeyen ve cildinin eski görünümüne kavuşmak isteyen kadınlar ve erkekler için iple yüz askılama ideal uygulamadır. İçi polyester dışı ise ciltle uyumlu silikon malzemeden üretilen iplerle yapılan dinamik yüz askısı, sarkmaları düzeltmek ve yüzü eski genç görünümüne kavuşturmak için kullanılan güvenli ve ameliyatsız bir yöntemdir.

İşlem sonrası yüz ovali tamamlanır, özellikler öne çıkarılır, elmacık kemikleri belirginleştirilir ve kırışıklıklar azalır. İplikler kasları etkilememektedir. Buna bağlı olarak ortaya doğal bir sonuç çıkar ve ifade bozulmaz. İplikler etraflarında oluşan kollajen üretimi ile cildi destekler ve cilde faydasını uzun süre görebilirler. Yüzün gençleşmesi, işlem sonrasında hemen fark edilir.

Lokal anestezi ile uygulandığından, hastanede yatmanız gerekmez, sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır.

İşlem süresi yerleştirilecek ip sayısına bağlı olmak üzere 30 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

İple Yüz Askılama kalıcı mıdır?
Etkisi yaklaşık olarak 2 ay içinde başlayarak, kişinin metabolizmasına bağlı olarak 2 yıl sürüyor.

İple Yüz Askılama hangi alanlarda kullanılır?
  • Sarkmış yüzün, yanakların toparlanmasında
  • Boyun sarkmalarının giderilmesinde
  • Çene çevresinde
  • Ağız çevresi çizgileri ve kırışıklıkları düzeltmede
  • Kaş kaldırmada
  • Alın, kaş arası, göz çevresi kırışıklıkların giderilmesinde
  • Dudak üstü sigara çizgilerinin düzeltilmesinde
  • Burun, yanak, dudak arası çizgilerin hafifletilmesinde
  • Gözaltı oluğunun düzeltilmesinde.
Uygulama sonrasında birkaç gün dinlenilmelidir. Çene hareketleri minimum seviyede kullanılmalıdır. Yüz üstü uyunmamalıdır. Yüz yıkama işlemi sırasında sadece yukarı doğru hareketler uygulanmalıdır. Cilde masaj uygulanmamalı ve ovuşturulmamalıdır.

Ameliyatsız yüz germe yöntemi için en uygun adaylar 35 ila 65 yaş arasında yer alan, cilt sıkılığında problemleri başlamış, diğer estetik uygulamalara göre daha uzun süreli etki elde etmek isteyen kişilerdir. Yüz germe ameliyatı olmak istemeyen, anestezi almak istemeyen, ameliyatın yan etkilerinden çekinen ve de iyileşme dönemi yaşamak istemeyen kişilere uygulanılan bir yöntemdir.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.