Jawline dolgu, çene hattı dolgusu olarak da tabir edilir ve çene kontürünü belirginleştirir. Uygulama ile çene öne alınır, çene ile yüz arasındaki uyumsuzluk veya daha kilolu gösteren belirginliğini kaybetmiş çene hatları ortaya çıkarılır.

Arzu ettiğiniz bir yüz hattına sahip olmak, çenenizle yüzünüz arasında uyum elde etmek istiyorsanız Jawline dolgu uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Jawline dolgu, çene ucundan kulak önlerine kadar uzanan her iki mandibular kemik hattı boyunca yapılan dolgu uygulamasıdır. Çene köşesinden çene ucuna kadar olan yüzün her iki tarafındaki hattın belirginleştirilmesi işlemidir. Çene hattına ve çene ucuna yapılan dolgu sayesinde yüzün daha çekici ve estetik görünmesi sağlanır. Aynı anda çene dolgu ihtiyacı da varsa beraberinde yapılması uygundur.

Çene hattı dolgusu da yüzün “V” şeklindeki görünümünü korumak, çene ucu dolgusuyla da yüz, boyun ve gıdı arasındaki orantısını dengelemek için tercih edilir.

Dolgu, derinin altına ve kemik üstüne enjekte edilir ve o bölgenin dolgunlaşıp yükselmesini sağlar. Dolgu enjeksiyonu ile yüz bölgesinin genel projeksiyonunda olumlu bir değişme söz konusu olur. Yüz, kendi içinde daha uyumlu hale gelir. Burun ucundan dudaklara ve çene ucuna uzanan çizgideki ideal açı elde edilmeye çalışılır ve daha oval ve estetik bir görünüm elde edilir. Ayrıca jawline dediğimiz çene hattının belirginleşmesi ile gıdı görünümü de azalır ve daha net ve keskin yüz hatları elde edilir. Yüz boyun arasında bozulmuş sınır belirginleştirilir.

Çene dolgusu uygulamasında anestezi yapılmaz ama uygulamayı alan kişilere gerekirse lokal anestezi uygulanır. Küçük ve ince uçlu iğneler ve sivri uçlu olmayan ve damarı zedelemeyen kanüller yardımıyla dolgu malzemesi derinin altına ve kemik üstü bölgeye enjekte edilir. İşlem, 15 ila 30 dakika sürmektedir. İşlemin ardından güçlü bir çene hattı elde edebilir, çenenizdeki çukurluklar ve sarkıklıklar giderilebilir. Daha belirgin ve net çene hattı elde edilir. Yüz projeksiyonu ve açıları daha estetik ve çekici hale gelir.

Çene ucu ve çene hattı dolgusu, o bölgedeki dokuya uyum sağlaması ve hatları belirginleştirmesi için daha kalın ve yoğun aynı zamanda lifting etkisi yüksek dolgularla yapılır. Dolgunun kalıcılığı ise kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 9-18 ay arasında değişmektedir. Uygulamanın ardından bir süre çene bölgesinde hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir. Yaklaşık 2 hafta sonunda dolgu dokuyla bütünleşir.

Jawline dolgu sonrası yüz hattının görünümünde hemen olumlu bir farklılık hissedilir. Ödemlerin tamamen geçmesinin ardından ise arzu edilen çarpıcı görünüm ortaya daha belirgin çıkmaktadır.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.