Kılcal damar genişlemesi olarak daha fazla telaffuz edilen Kuperöz; yanaklar, alın, burun ve elmacık kemikleri üzerinde görülmektedir.

Kılcal damarların genişlemesi aşırı miktarda kanın geçişine neden olurken, kısa süre içinde kaybolan bir kızarıklık ortaya çıkar, eğer kızarıklık kalıcı ise bu durum Kuperöz ’ün habercisidir.

Deri altında özellikle yüz bölgesinde kılcal damarların genişlemesi ve cilt üzerinde kırmızı renkli çatlaklar halinde kendini göstermesidir. Görselliği olumsuz etkileyen bu rahatsızlık kılcal damar genişlemesinin bir etkisi olarak metabolizman bir rahatsızlık olsa da cildin sağlığını etkilediği ve ileri vadede cilde besin taşıyan bu damarların vasfını kaybetmesi ile cildin besinsiz kalması ihtimali vardır.

Açık renk ve hassas cilde sahip olanlar, sık sık yanaklar, alın, burun ve elmacık kemikleri üzerindeki kızarıklıklardan yakınırlar.

Uyguladığımız özel kuperöz cilt bakımında temizleme ürünleri ile önce cilt temizliği yapılır. Ölü tabakayı atmak için peeling uygulamasından sonra cildi sakinleştirici serum ve maske uygulaması yapılır.