Kuparöz Cilt Bakımı Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~30-40 Dk. | SEANS : 4 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Bakım Tedavileri Kuparöz Cilt Bakımı Tedavisi
Kuparöz Cilt Bakımı Tedavisi
Kılcal damar genişlemesi olarak daha fazla telaffuz edilen Kuperöz; yanaklar, alın, burun ve elmacık kemikleri üzerinde görülmektedir.

Kılcal damarların genişlemesi aşırı miktarda kanın geçişine neden olurken, kısa süre içinde kaybolan bir kızarıklık ortaya çıkar, eğer kızarıklık kalıcı ise bu durum Kuperöz ’ün habercisidir.
Deri altında özellikle yüz bölgesinde kılcal damarların genişlemesi ve cilt üzerinde kırmızı renkli çatlaklar halinde kendini göstermesidir. Görselliği olumsuz etkileyen bu rahatsızlık kılcal damar genişlemesinin bir etkisi olarak metabolizman bir rahatsızlık olsa da cildin sağlığını etkilediği ve ileri vadede cilde besin taşıyan bu damarların vasfını kaybetmesi ile cildin besinsiz kalması ihtimali vardır.

Açık renk ve hassas cilde sahip olanlar, sık sık yanaklar, alın, burun ve elmacık kemikleri üzerindeki kızarıklıklardan yakınırlar.

Kuperöz cilt bakımı tedavisinde, temizleme ürünleri ile önce cilt temizliği yapılır. Ciltte oluşan ölü tabakayı atmak için peeling tedavisinden sonra cildi sakinleştirici serum ve maske tedavileri yapılır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 16.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88