Kliniğimizde ten rengi açık tüyleri koyu renkli olan hastalar ve geniş alanlar için (bacak, genital, bikini, koltuk altı, erkeklerde sırt, omuz, göğüs vb gibi) farklı lazer uygulaması, ten rengi koyu tüyleri ince olan hastalar ise farklı boyutta enerji veren lazer kullanılır.

Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir yoludur. Tüm dünyada üç farklı boyutta enerji veren lazer sistemleri kullanılır. Bayan ve Baylarda rahatlıkla uygulanan lazer başarı oranı yüksektir.

Çevredeki dokuya zarar vermeden melanin taşıyan kılı yok edecek ölçüde lazer ışını gönderilmesi gerekir. Kullanmakta olduğumuz lazer sistemlerinde özel soğutma sistemleri mevcuttur. Soğutma işleminin uygulamasındaki amaç, hem acı hissini azaltmak hem de riskleri minimuma indirmektir. Işın verildiğinde bazı hastalar, hafif bir batma ya da yanma hissi duyabilir. Lokal anesteziye ihtiyaç yoktur. Uygulamadan sonra dökülmeyen kıllar kesinlikle iplik, cımbız, ağda, epilatör vb. yöntemlerle alınmamalıdır.

Lazer Epilasyon seans sayısı ve uygulama süresi
Hedeflenen sonuca altta yatan herhangi bir hastalık yok ise 4-6 seans arasında ulaşılır. Tedavi süreci kişinin cilt rengi, kıl rengi, kılın kalınlığı ve yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte vücut bölgeleri için ortalama 4-6 seans, yüz bölgesi için ortalama 5-8 seans sürer. Seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte beş dakika ile 1,5 saat arasındadır. Örneğin; göğüs uçları, dudak üstü 5-10 dk, bikini 15-20 dk, tüm bacak ise yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Kullanılan ilaçlar, hormon bozukluğu vb. özellikli durumlar bu süreci arttırır.

Lazer Epilasyon yaşı nedir?
Gençler de lazer epilasyon, ergenlik dönemi hormonal durum düzene girdikten sonra yapılır ancak, bazen sosyal endikasyonlar nedeniyle daha da erken başlanabilir. Tamamen doktorun muayenesi ve uygunluk kararına bağlıdır. Bu nedenledir ki maksimum etki - minimum komplikasyon (yan etki) ve mevcut sağlık durumuna uygun kararın doğru verilebilmesi için uygulamanın doktor kontrolünde olması şarttır. Lazerle tedavi vücudun her bölgesine uygulanabilir. Yetişkinlerde ise yaş sınırlaması yoktur.