Lazer ile Genital Renk Açma Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~30 Dk. | SEANS : 3-6 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Lazer Tedavileri Lazer ile Genital Renk Açma Tedavisi
Kadın dış genital bölgesinin rengi zamanla gebelik, doğum kontrol hapı kullanımı, kilo, sürtünme, terleme, kistik hastalıklar, hormonal düzensizlikler gibi kadınlık hormonu olan östrojen miktarındaki artışlar ve bazı cilt hastalıkları sonrasında koyulaşabilir. Özellikle doğum sonrasında ve koyu ten rengine sahip olan hastalarda bu koyulaşma daha belirgin olabilmektedir. Hiçbir sebep olmasa dahi genetik yatkınlık ve genital bölgeye uygulanan depilasyon sonrasında da koyulaşma ortaya çıkabilir. Depilasyon yöntemlerinin de bir kısmı ciltteki 'melanin' pigmentininin üretimini artırmak suretiyle genital bölgenin rengini koyulaştırabilir. İstenmeyen renk değişimi, fiziksel olarak herhangi bir sorun ortaya çıkarmaz ancak psikolojik problemlere ve beraberinde cinsel ve sosyal hayatta sorunlara yol açabilmektedir. Eski hallerine dönmek ve genital bölge estetik görüntüsünü sağlamak isteyenler için lazer ile yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Fraksiyonel karbondioksit ve thulium lazerle renk açma işlemlerinde uygulanan lazer ışığı cildin daha alt katmanlarına kadar iner, bu nedenle etkinliği ve kalıcılığı daha fazladır. Lazer ışığının cilde penetrasyonu (nüfusu) bir milimetreden azdır. Derine inmez. Bu uygulamanın adet düzenine, yumurtalıklar veya rahme zararı yoktur.

Lazer ile yüzeysel soyma işlemi ve melanin pigmenti üretme etkisi yapılarak genital bölgede rengin açılması sağlanabilir. Kullanılan lazer ışığı sayesinde cildin dermis tabakasında yer alan ve rengin koyulaşmasına neden olan melanin pigmentini üreten 'melanosit' hücreleri inaktive edilmektedir. Lazer ile yapılan yüzeysel bir soyma işlemi ile genital bölgenin rengi 2-3 ton kadar açılabilmektedir. Çok kısa sürede uygulandığından ve yan etkileri minimum olduğundan uygulama sonrası istirahat gerekmez. Kişinin cilt yapısı ve koyulaşmasına da bağlı olarak bazı durumlarda birden çok uygulama da gerekebilir. Kliniğimizde en iyi etkiyi elde etmek için eş zamanlı olarak lazer,mezoterapi ve PRP ile de kombine edilebilir. Genital alanda renk koyulaşma sorunu yaşayan, 18 yaşından büyük ve hamile olmayan herkese uygulanabilir.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 12.03.2024, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88