Lazer ile Genital Sıkılaşma Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~45-60 Dk. | SEANS : ~1-3 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Lazer Tedavileri Lazer ile Genital Sıkılaşma Tedavisi
Doğum sonrasında veya yaş ilerledikçe, vulva deri ve vajinanın esnekliğini kaybetmesi ile kadınlarda idrar tutamama, kendisi ve partneri için cinsel aktivite sorunları ortaya çıkar. Vajinal gevşeme sonucu öksürme, hapşırma, gülme, egzersiz gibi fiziksel aktiviteler esnasında stres inkontinans olarak bilinen istemsiz olarak idrar tutamama, kaçırma şikayetleri de başlar. Vajinal atrofi eşlerin cinsel yaşamını ve yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Özellikle kadınlarda yaşanan tüm bu olumsuz etkiler cinsel yaşamdan soğuma, kaçınma, eşler arasında cinsel tatminsizlik, depresyon, güven kaybı hatta evliliğin tehlikeye girmesi gibi ciddi sorunlara yol açabilir.

Genital bölge estetiği, lazer ile anestezisiz, ameliyatsız, dikişsiz ve günübirlik olarak uygulanan bir yöntemdir. Genital bölge estetiği, vajinal sıkılaştırma-esnekliği arttırma,doku kolajenlerini yapılandırılma, yeterli olmayan vajinal sıvı tedavisinde, idrar tutamamalarda, vajinada iltihap önleme, vajinal kuruluğun azaltılmasında, vajen dokusunun yenilenmesi, genital bölgede renk koyulaştırmasında, renk açmak amacıyla yapılır. Cinsel ilişki esnasında sürtünme temas hissi artar. Uygulama sonrası genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alır.

Lazer ile Genital Sıkılaştırma Tedavisinin süresi yaklaşık olarak 45-60 dakika sürmektedir. Uygulamanın etkileri bir gün içinde görülüyor ve kanal daraltılmış oluyor. İşlemin oluşturduğu doku reaksiyonlarının normalleşmesi 1-2 hafta olup işleme bağlı etkilerin tamamen fark edilmesi ise ortalama 1-2 aydır. Hastanın normal cinsel hayatına dönmesi ortalama olarak 2 hafta sonunda gerçekleşebilir. Uygulamanın riski nadiren görülen hafif kızarıklık ve şişlik gibi etkiler genellikle herhangi bir ilaç kullanmaya gerek kalmadan kendiliğinden 1-2 gün içerisinde kaybolmaktadır. İşleme bağlı gelişen kızarıklık ve ödem 1 günlük istirahatle normalleşir. Lazer ile Genital Sıkılaştırma Tedavisi izsiz bir işlemdir.

Lazer ile Genital Sıkılaştırma Tedavisi, anestezi gerektirmeyen, ortalama 45-60 dakika içinde yapılan, etkisi uzun süren, vajinal kuruluk ve idrar kaçırma sorunlarını olumlu biçimde etkileyen son derece etkili bir uygulamadır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 12.03.2024, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88