Dövme silme için en uygun yöntem lazer uygulamasıdır. Her dövme genellikle yok edilebilir fakat her zaman değil. Dövme sildirme lazerleri en son teknolojiyle üretilmiştir.

Deride bulunan birçok ana rengi lazerle silmek mümkün olmakla birlikte mor, pembe, sarı renklerin bazı tonları, ten rengi ve beyaz renkli dövmeler maalesef lazerle silinememektedir. Bu nedenle ileride dövme sildirmeyi düşünenlerin lazerle çıkması zor ve/veya imkansız olan renkleri kullandırmamalarını öneririz.

Dövme silme işleminde kullanılan lazer ciltteki leke ve pigmentasyon problemlerinde etkilidir. Bu lazer derinize zarar vermeden, deri içindeki renkli pigmentlere ulaşır. Dövme pigmentlerinin lazeri emmesi sonucu oluşan ses ve ışığın etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi, küçük parçalara ayrılmış dövme pigmentlerini daha kolay yutar ve yok eder.

Dövmenin tamamen silinebilmesi için belirli aralıklarla birkaç seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Seans sayısını, dövme yapılırken uygulanan boya miktarı ve cinsi belirler. Lazer ile dövme silme uygulama seans süresi dövmenin büyülüğüne, yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Ortalama 1 kibrit kutusu boyutundaki dövme silme uygulaması 20 dk sürer. 1 seansta maksimum lazer uygulama süresi yaklaşık 15-30 dk arasında değişir.

Kalıcı Makyajları lazerle sildirmek mümkün mü?
Bazı kalıcı makyaj boyaları metalik alt yapıya sahiptir. Bu metalik ürünlerle lazer ışığı karşılaştığında koyu hatta siyah renge dönebilir bu durumda tedavisi çok daha zor bir durum oluşabilir. Bu siyahlık çoğu zaman dövme tedavi lazerlerine yanıt vermez ancak lazer peelingle çıkarılabilir. Bu işlemin lekelenme, keloid, skar gelişimi gibi riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle ten rengi, kırmızı, karışık renklerle elde edilmiş kalıcı makyaj boyalarının lazerle tedavisi sınırlıdır.

Lazerle dövme silme her mevsim yapılabilir. Hamile ve emziren bayanlara önerilmemektedir. Geçici bir süre ile hafif ödem, kızarıklık, kabuklanma görülebilmektedir. Uygulama sırasında hastadan hastaya değişmekle birlikte çok düşük bir ağrı hissedilmektedir. Ağrıyı azaltmak için uygulama alanını anestezik kremlerle uyuşturmak ve işlem sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya yardımcı olur. Bu tedavide kalıcı bir leke ya da yara izi görülmez.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.