Lazerle Dövme Silme Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-30 Dk. | SEANS : ~3-5 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR
Anasayfa Lazer Tedavileri Lazerle Dövme Silme Tedavisi
Lazerle Dövme Silme Tedavisi
Dövme silme için tedavi yöntemi lazer uygulamasıdır. Her dövme genellikle yok edilebilir fakat her zaman değil.

Deride bulunan birçok ana renge lazerle silme tedavisi yapılabilir.

Mor, pembe, sarı renklerin bazı tonları, ten rengi ve beyaz renkli dövmeler maalesef lazer tedavisi ile silinememektedir. Bu nedenle ileride dövme sildirmeyi düşünen hastaların, lazerle çıkması zor veya imkansız olan renkleri kullandırmamalarını öneririz.
Dövme silme tedavisinde kullanılan lazer ciltteki leke ve pigmentasyon problemlerinde etkilidir. Bu lazer derinize zarar vermeden, deri içindeki renkli pigmentlere ulaşır. Ses ve ışığın etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi, küçük parçalara ayrılmış dövme pigmentlerini yok eder.

Dövmenin tamamen silinebilmesi için muayene sonrası, belirli aralıklarla birkaç seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Tedavide seans sayısını, dövme yapılırken uygulanan boya miktarı ve cinsi belirler. Lazer ile dövme silme uygulama seans süresi dövmenin büyüklüğüne, yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Ortalama 1 kibrit kutusu boyutundaki dövme silme tedavisi 20 dk sürer.

Kalıcı Makyajları lazerle sildirmek mümkün mü?
Bazı kalıcı makyaj boyaları metalik alt yapıya sahiptir. Bu metalik ürünlerle lazer ışığı karşılaştığında koyu hatta siyah renge dönebilir. Bu durumda tedavisi zorlaşabilir. Bu nedenle ten rengi, kırmızı, karışık renklerle elde edilmiş kalıcı makyaj boyalarının lazerle tedavisi sınırlıdır.

Lazerle dövme silme tedavisi her mevsim yapılabilir. Hamile ve emziren hastalara önerilmemektedir. Tedavi sonrası hafif ödem, kızarıklık, kabuklanma görülebilmektedir. Tedavi sırasında hastadan hastaya değişmekle birlikte düşük bir ağrı hissedilmektedir. Ağrıyı azaltmak için uygulama alanını anestezik kremlerle uyuşturmak ve tedavi sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya yardımcı olur.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 15.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88