Lazerle Kırışıklık Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~30 Dk. | SEANS : ~3 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR
Anasayfa Lazer Tedavileri Lazerle Kırışıklık Tedavisi
Gözaltı, göz çevresi ve yüzdeki kırışıklıkların Thulium Lazer tedavisi yapılabilir. Hem de hastanın kendi vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler vasıtasıyla, Thulium Lazer tedavisi ile yapılan tedavide cilt üzerinde kırışıklık yaşanan bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler oluşturulur. Böylece 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin tedavisi hedeflenmektedir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturmaktadır.

Kırışıklıklar Neden Olur?
Kırışıklıklar ya da kırışıklık görünümünü veren çizgiler, zamanın etkisi ile cilt dokusunda yaşlanma ile yaşanan kayıplara bağlı bir şekilde, özellikle de cildin kolajen ve elastin sentezlerinin azalmasının bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Kişinin kaş çatma, gülümseme gibi tekrarlayan mimikleri ve kas hareketleri özellikle yüz bölgesinde cilt dokusunun esnekliğini yitirmesine paralel olarak ince çizgiler oluşturmakta, ince çizgiler ile başlayan belirtiler zaman içerisinde derinlik kazanarak kırışıklıklara yol açmaktadır. Kendiliğinden gerileme gösteremeyen kırışıklık çizgileri ve daha derinleşmiş kırışıklıklar, farklı tedavi yöntemleri kullanılarak tedavi edilebilir.

Kırışıklıkların Tedavisine Yönelik Uygulanan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Botulinum toksin ve dolgu gibi tedavilerden faydalanılarak iyileşme sağlanabilmektedir. Lazer tedavileri, radyofrekans tedavileri ve yüksek yoğunlukta odaklı ultrason (HIFU) tedavileri de tıbbi cihazların kullanımı yoluyla başvurulan diğer yöntemlerdir. Hastanın yapısal özelliklerine ve kırışıklıklarının derecesine göre doğru tedavi seçeneğinin seçimi, alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında, doktorun yönlendirme ve önerilerine göre belirlenmelidir.

Kırışıklıklar Nasıl Tedavi Edilir?
Kırışıklıklar genel olarak kişiye ciddi bir sağlık sorunu oluşturmayan cilt problemleri olmakla beraber, özellikle yüz bölgesinde yer alan kırışıklıklar kişileri görünüm açısından rahatsız edebilmektedir. Kırışıklıkların tedavisine başlanmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından kırışıklıkların incelenmesi ve kişinin yapısal özelliklerine göre kırışıklıkların giderilmesine yönelik tedavi alternatiflerinin hastaya sunulması gerekmektedir. Yapılacak muayene sonrasında doktor, kırışıklıkların derecesine ve hastanın yapısal özelliklerine göre hastayı tedavi seçeneklerine ilişkin bilgilendirmektedir.

Kırışıklıklar Thulium Lazer ile Nasıl Tedavi Edilir?
Doktorun teşhislerine bağlı yönlendirmeleri ve hastanın istekleri doğrultusunda oluşturulan tedavi planına bağlı olarak, kişinin yaşı, cinsiyeti gibi yapısal özelliklerine ve kırışıklıkların nerelerde olduğu, derinlik seviyeleri gibi niteliklerine göre lazer tedavisinin uygun akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri belirlenmektedir. Thulium Lazer (Leke Lazeri) tedavisi ile gerçekleştirilen uygulamalarda cihazdan sağlanan enerji ile kırışıklıkların niteliklerine bağlı olarak seçilen akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri ile sorun yaşanan cilt alanı üzerinden geçilmektedir. Thulium Lazer tedavisi ile yapılan işlemde cilt üzerinde kırışıklık yaşanan bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler oluşturularak kişinin vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin tedavisi hedeflenmektedir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezi hareketini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturmaktadır.

Kırışıklıklar Thulium Lazer Tedavisi ile Ne Kadar Sürede Tedavi Edilir?
Hastanın yaşı, cinsiyeti ve kırışıklarının nerelerde olduğu, ne ölçüde olduğu, yani derinliği ve yaygınlığı tedavinin süresini belirleyen en önemli faktörlerdir. Kırışıklıkların seviyesine göre kişiden kişiye farklılık gösterebilmekle birlikte 1 ay arayla gerçekleştirilen 3 seans yeterli olabilmektedir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 15.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88