Lazerle Leke Tedavisi

» LAZER UYGULAMALARI

Lazerle Leke TedavisiThulium Lazer Kullanım Alanları

Leke Tedavisi
• Güneş lekelerinin giderilmesi
• Yaşlılık lekelerinin giderilmesi
• Cilt tonunun dengelenmesi
• Çillerin giderilmesi
• Doğum lekelerinin giderilmesi

Akne ve Yanık İzlerinin Tedavisi
• Sivilce oluşumu sonrası ciltte kalan akne izlerinin ortadan kaldırılması
• Başta kazalar olmak üzere birçok farklı sebepten ciltte oluşabilen yanıkların iyileşme süreci sonrasında kalan izlerinin azaltılması ve giderilmesi
• Çeşitli cilt rahatsızlıkları ve hassasiyetleri sonucu oluşan cilt kızarıklıklarının tedavisi

Kırışıklık Tedavisi
• Cildin elastikiyetini yitirmesi sonucu oluşan kırışıklık çizgilerinin ortadan kaldırılması
• Zamanla oluşan sarkmaların ve hacim kayıplarının toparlanması
• Ciltte oluşan çatlakların iyileştirilmesi

Antiaging Tedavisi
• Cildin genel olarak gençleştirilmesi
• Ciltte parlaklık ve dinçlik oluşturulması
• Gözeneklerin sıkılaştırılması
• Cilt dokusunun kolajen ve elastin mekanizmalarının işleyişinin yenilenmesi
• Cildin gergin bir görünüme kavuşturulması
• Zamanın etkisi ile oluşan yaşlılık belirtilerinin geriye alınması ile gençleştirme işlemleri

Güneş lekelerinin, çillerin, doğum lekelerinin ve ciltteki izlerin Thulium Leke Lazeri tedavisi mümkün. Nasıl mı?
Thulium Lazer ile yapılan işlemde diğer lazer sistemleri ile yapılan uygulamalardan farklı olarak ciltteki lekeler parçalanmaktansa, ciltte oluşturulan kontrollü ufak zedelenmeler ile kişinin vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilir. Böylece cildin kendi kendini yenilemesi sağlanır.

Güneş Lekeleri (Melazma) Neden Olur?
Güneş lekeleri ya da tıp dilindeki ifadesi ile melazma, adından da anlaşılacağı üzere güneşten gelen ışınların zararlı etkileri sonucu kişilerin ciltlerinde ortaya çıkan özellikle açık kahverengi ve koyu kahverengi görünümlü lekelenmelerdir. Güneş lekelerinin ortaya çıkmasındaki en önemli etken güneş olmakla beraber, kişinin vücudundaki hormonlara ilişkin birtakım değişimler ve metabolizmasında yaşanan süreçler de güneş lekelenmelerine sebebiyet verebilmektedir. Kadınların vücudunda hamilelik ve doğum kontrol hapı kullanımı hormonların işleyişini değiştiren belirgin faktörlerdir. Güneş ışınlarına özellikle gebelik sürecinde ya da doğum kontrol haplarının kullanımı sırasında bilinçsiz ve aşırı maruz kalınması hormonların etkileri ile birleşerek güneş lekelerinin oluşumunda tetikleyici olabilmektedir. Güneş lekelerinin oluşumuna yol açan bir diğer etken olan metabolizma süreçleri ile kastedilen ise yaşlanma gibi zamanın etkileri sonucu kişinin hücrelerinde yaşanan değişimlerin güneş ışınlarına maruz kalan cilt üzerinde yaşlılık faktörüne bağlı güneş lekeleri oluşturabilmesidir. Temel sebep kişiden kişiye değişmekle birlikte güneş lekeleri, doğuştan olmayan ama cilde rengini veren melanin pigmentinin belli bir bölgede normalden ve olması gerekenden daha çok toplanması sonucu oluşan bir cilt problemi olmaktadır.

Çiller Neden Olur?
Çiller oluşumlarında genetik yatkınlığın büyük rol oynadığı, cilt üzerinde ortaya çıkan küçük kahverengi benekler biçiminde lekelerdir. Kişinin ten rengi ve göz rengi gibi yapısal özellikleri küçük yaşlardan itibaren çillerin oluşumunda etkili olmaktadır. Açık ten, kızıl saç, sarı saç, renkli göz gibi yapısal özelliklere sahip kişilerde çillere daha sıklıkla karşılaşılmaktadır. Çiller güneş ışınlarının daha aktif olduğu bahar ve yaz aylarında daha belirgin bir görüntü kazanmakta ve çoğunlukla güneş ışığının daha çok temas ettiği yüz, sırt ve omuz, ellerin üst yüzü gibi bölgelerde ortaya çıkmaktadır. Genetik yatkınlık sonucu küçük yaşlardan itibaren sahip olunan çillerin dışında, kişinin metabolizmasının yaşlanma gibi süreçlere girmesi ile güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmış olma durumunda da çil oluşumu gözlenebilmektedir.

Doğum Lekeleri Neden Olur?
Ortaya çıkış nedeni henüz tam anlamıyla bilinmeyen doğum lekeleri adından da anlaşılacağı üzere doğumdan gelen leke türleridir. Güneş gibi diğer faktörlerin ciltte oluşturduğu lekelenmelerden farklı olarak kişinin bünyesinde doğumdan itibaren var olan doğum lekeleri, cilde rengini veren pigmentlerden kaynaklanabilmekte veya damarlara bağlı olabilmektedir. Yüz, boyun, ense ve kol-bacak bölgeleri doğum lekelerinin en çok görüldüğü alanlardır. Doğum lekeleri tiplerine göre beyaz, pembe, kırmızı, açık kahverengi, mor gibi birçok farklı renkte olabilmektedir. Pigmente bağlı lekeler zaman içerisinde kendiliğinden geçebilmekte veya küçülme gösterebilmektedir. Damarlara bağlı, gerileme göstermeyen bazı türde doğum lekelerinin rengi zamanla koyulaşabilmekte ve hatta bu lekelerin sert bir doku haline gelerek diğer dokular ve organlar üzerinde olumsuz etki yaratabildiği durumlar olabilmektedir.

Güneş Lekeleri, Çiller ve Doğum Lekeleri Nasıl Geçer?
Güneş lekeleri, çiller ve doğum lekeleri genel olarak kişiye ciddi bir sağlık sorunu oluşturmayan cilt problemleri olmakla beraber, özellikle yüz bölgesinde yer alan lekeler kişileri estetik açıdan rahatsız edebilmektedir. Lekelerin estetik kaygılar sebebiyle kişinin psikolojik ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemesi durumunda bu gibi lekelerin tedavi yoluyla giderilmesi arzulanmaktadır. Güneş lekelerinin, çillerin ve doğum lekelerinin tedavisine başlanmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından lekelere yönelik doğru tanının konulması gerekmektedir. Ciltte yer alan her türlü oluşumun estetik kaygılardan daha öte daha ciddi bir hastalığın işareti olup olmadığının tespiti ile yola çıkmak hasta açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılacak muayene sonrasında doktor, lekelerin türüne göre hastayı tedavi seçeneklerine ilişkin bilgilendirmektedir.

Güneş Lekeleri, Çiller ve Doğum Lekeleri Lavieen Leke Lazeri ile Nasıl Tedavi Edilir?
Doktorun teşhislerine bağlı yönlendirmeleri ve hastanın istekleri doğrultusunda oluşturulan tedavi planına bağlı olarak, kişinin yapısal özelliklerine ve cilt problemini oluşturan lekenin nerede olduğu, genişliği, cilt altındaki derinliği, yaygınlığı gibi niteliklerine göre cihazın uygun akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri belirlenmektedir. Leke Lazeri ( Thulium Lazer) ile gerçekleştirilen uygulamalarda cihazdan sağlanan enerji ile lekelerin niteliğine bağlı olarak seçilen akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri ile sorun yaşanan cilt alanı üzerinden geçilmektedir. Leke Lazeri ile yapılan işlemde diğer lazer sistemleri ile yapılan uygulamalardan farklı olarak ciltteki lekeler parçalanmaktansa, ciltte oluşturulan kontrollü ufak zedelenmeler ile kişinin vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir.

Güneş Lekeleri, Çiller ve Doğum Lekeleri Ne Kadar Sürede Tedavi Edilir?
Cildin alt katmanlarına yayıldığı için inatçı tipte sayılan bazı lekelerin diğer lazer sistemleri ile tedavisi daha uzun bir süre ve sabır gerektirmekte iken, Thulium Lazer uygulamalarında ilk seansta olumlu değişimler gözlemlenebilmekte ve lekelerin tipine göre kişiden kişiye farklılık gösterebilmekle birlikte 1 ay arayla gerçekleştirilen 3 seans leke tedavisi için yeterli olabilmektedir.

AKNE VE YANIK İZLERİNE YÖNELİK TEDAVİ
Akne ve yanık izleri Thulium Lazer ile tedavi oluyor. Thulium Lazer'in cildin içerisindeki iyileştirici yapıları tetikleyen özelliği sayesinde akne izleri ve yanık izleri büyük oranda giderilebiliyor.

Akne (Sivilce) Neden Olur?
Akne ya da halk arasındaki tabiri ile sivilce, toplumda yaygın bir şekilde görülen, yağ bezleri kökenli bir cilt hastalığıdır. Akne özellikle yağ bezlerinin tıkanması sonucu oluşan iltihaba bağlı olarak cilt üzerinde kırmızı renkte, şişkin, acı veren içi iltihaplı oluşumlar şeklinde ortaya çıkmaktadır. Genetik yatkınlığın önemli bir faktör olduğu akne oluşumu özellikle hormon hareketlerinin değişiklik ve artış gösterdiği ergenlik döneminde sıkça görülmekte ama yaşam boyu kronik, yani tekrarlayan bir nitelik taşıyabilmektedir. Erkeklerde kadınlara kıyasla daha fazla rastlanan akne oluşumu, hormon değişiklikleri ve strese bağlı olarak dönemsel olarak yeniden nüksedebilmektedir. Tedavisinde ağız yoluyla alınan (oral) ya da akne üzerine uygulanan (topikal) ilaçlardan fayda sağlanabilmekte ancak akneler cilt dokusunda iz bırakabilmektedir. Aknenin en sık görüldüğü yerler yüz, sırt ve omuz, göğüs bölgeleri olmaktadır. Akneler iyileştikten sonra dahi belirgin izler bırakabilmekte olduğu için özellikle yüz bölgesinde akne problemi yaşayan kişilerde kalan akne izleri estetik açıdan rahatsızlık yaratmaktadır.

Yanık İzleri Neden Olur?
İnsan vücudunun tamamını kaplayan, iç dokuları ve organları dış etkenlere karşı koruyan cilt dokusu üzerinde özellikle kazalar sonucu oluşan yanıklar dış sebeplerden kaynaklı doku açılmaları ve tahribatı sonucu, normal cilt dokusu üzerinde yara ya da tıptaki adıyla skar olarak adlandırılan izlerin oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Yanık sonrası oluşan yanık izi, açık halde olmayan ve kişinin bağışıklık sisteminin devreye girmesiyle doku tahribatının kişinin hücrelerinin aktif hareketi ile giderilmesi ve kapatılması sonrasında yaranın olduğu bölgede meydana gelen doku farklılığı olarak nitelendirilebilmektedir. Yanıkların iyileşmesi yara alanı dışarıdan kapandıktan sonra dahi devam eden bir süreç olabilmekte ve yanık izinde bir süre daha şekil ve renk farklılığı oluşabilmektedir. Yanık izleri, özellikle oluşum sebeplerine ve kişinin yapısal özelliklerine bağlı olarak bünyesinin gösterdiği iyileşme sürecine göre farklı yapısal görünümlere sahip olmaktadır. Yanık izleri normal cilt dokusunun bir sebepten travmaya maruz kalmış olduğunu belli edecek şekilde, cilt dokusundan çıkık veya içeriye girintili, cilt rengi ile aynı renkte veya daha kırmızımsı, pembemsi halde olabilmekte ve genişliği ve derinliği yanık yarasının oluşumu ile yakından ilgili olmaktadır.

Akne (Sivilce) ve Yanık İzleri Nasıl Geçer?
İyileşmiş olan yaranın izi kişi açısından bir sağlık problemi yaratmamasına rağmen, özellikle estetik açıdan oluşturduğu görüntünün verdiği huzursuzluk ve rahatsızlık hissi sebebiyle yara izlerinin görüntüsünün düzeltilmesi ve hatta izlerin tamamen giderilmesi istenmektedir. Akne kaynaklı veya yanık sonucu ciltte yer etmiş olan izlerin estetik kaygılar sebebiyle kişinin psikolojik ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemesi durumunda bu gibi izlerin tedavi yoluyla giderilmesinde birtakım medikal estetik uygulamaları fayda gösterebilmektedir. Akne ve yanık izlerinin tedavisine başlanmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından ciltte oluşmuş olan izlere yönelik doğru tanının konulması gerekmektedir. Ciltte yer alan her türlü oluşumun estetik kaygılardan daha öte daha ciddi bir hastalığın işareti olup olmadığının tespiti ile yola çıkmak hasta açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılacak muayene sonrasında doktor, izlerin türüne göre hastayı tedavi seçeneklerine ilişkin bilgilendirmektedir.

Akne (Sivilce) ve Yanık İzleri Leke Lazeri ile Nasıl Tedavi Edilir?
Doktorun teşhislerine bağlı yönlendirmeleri ve hastanın istekleri doğrultusunda oluşturulan tedavi planına bağlı olarak, kişinin yapısal özelliklerine ve cilt problemini oluşturan izin nerede olduğu, genişliği, cilt altındaki derinliği, yaygınlığı gibi niteliklerine göre cihazın uygun akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri belirlenmektedir. Leke Lazeri ile gerçekleştirilen uygulamalarda cihazdan sağlanan enerji ile izin niteliğine bağlı olarak seçilen akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri ile sorun yaşanan cilt alanı üzerinden geçilmektedir. Thulium Lazer ile yapılan işlemde, ciltte oluşturulan kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler ile kişinin vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir.

Akne (Sivilce) ve Yanık İzleri Leke Lazeri ile Ne Kadar Sürede Tedavi Edilir?
İzin nerede olduğu, büyüklüğü yani iyileşmiş olan yaranın genişliği ve izin cildin alt katmanlarına ne ölçüde yayılmış olduğu yani derinliği tedavinin süresini belirleyen en önemli faktörlerdir. Uygulamada ilk seansta olumlu değişimler gözlemlenebilmekte ancak izlerin istenilen seviyede giderilmesi kişinin ve ciltteki izin yapısal özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

ANTİAGİNG TEDAVİSİ'NDE THULİUM LAZER

Antiaging tedavisinde Leke Lazeri ( Thulium Lazer ) oldukça etkili. Neden mi?
Çünkü; Thulium Lazer gücünü hastanın vücudundaki iyileştirici hücrelerden alıyor:

Thulium Lazer ile yapılan işlemde cilt üzerinde yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler oluşturularak kişinin vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezi hareketini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturmaktadır.

Antiaging Nedir?
Antiaging, kişinin iyilik halini, sağlıklı, genç ve dinç görünümünü uzun yıllar boyunca yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasını mümkün olduğu ölçüde önleyerek ve erteleyerek sürdürebilmesi için başvurulan yöntemleri vurgulayan ve son dönemde daha da sık karşılaşılır ve popüler hale gelmiş olan bir sağlık terimidir. Kişinin bağışıklık sistemini zinde ve güçlü tutması; sağlıklı bir hayat sürmesi; protein, karbonhidrat, vitaminler ve mineraller yönünden zengin ve dengeli bir beslenme alışkanlığı edinmiş olması; spora ve egzersize yeterli zamanı ayırması; düzenli ve yeterli uyku alışkanlığını sürdürmesi; stresten uzak durması gibi birçok faktör antiaging kapsamında değerlendirilebilmektedir. Temelinde kişinin hayatını hücrelerinin sağlıklı işleyişini muhafaza ederek sürdürmesi gayesini taşıyan antiaging yaklaşımının bir diğer kolu ise, insan vücudunun kendi başına sağlamakta ve sürdürmekte yetersiz kaldığı gençliği ve sağlıklı işleyişi medikal estetik alanında geliştirilen ve uygulanan birçok farklı yöntem ile pekiştirmek ve desteklemek olmaktadır.

Antiaging Yaklaşımının En Belirgin Farkı Nedir?
Antiaging yaklaşımı, kişilerin yüzlerinde ve bedenlerinde sıklıkla kırışıklıklar, sarkmalar, hacimsel kayıplar biçiminde gerçekleşen deformasyonların birçok farklı medikal estetik yöntemi ile giderilmeye çalışılması ve geri alınması işleminden daha ziyade, karşı konulamayan yer çekiminin ve zamanın etkileri ile oluşan yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmadan önce medikal estetik yöntemleri yoluyla müdahale edilerek ertelenmesini ve var olan temel başlangıç belirtilerin giderilmesini ifade etmektedir. Antiaging yaklaşımı bir başka deyişle, yaşlılık dönemindense genç yaşlardan itibaren başvurulan bir tedavi yöntemi olarak ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek yaşlılık belirtilerini mümkün olduğunca erteleme ve yaşlanmanın önüne erkenden geçme amaçlı fayda göstermektedir.

Antiaging Tedavisine Yönelik Uygulanan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Medikal estetik alanında cerrahi girişim yani ameliyat gerektirmeksizin, antiaging amaçlı olarak yapılan uygulamalar hyalüronik asit enjeksiyonu, PRP, mezoterapi gibi kişinin kendi hücrelerinden elde edilen veya dış kaynaklı destek malzeme içeriklerinin yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmaya meyil gösterdiği alanlara uygulanmasıdır. Son yıllarda, halk arasında örümcek ağı uygulaması olarak bilindiği şekli ile cilt altına yerleştirilen iplerle gerçekleştirilen toparlama uygulamaları da ipler dokular arasında kolajen ve elastin sentezini arttırdığı için tercih edilebilmektedir. Lazer sistemleri, radyofrekans sistemleri ve yüksek yoğunlukta odaklı ultrason (HIFU) teknolojileri de tıbbi cihazların kullanımı yoluyla istenilen sağlıklı ve dinç görünümün muhafaza edilmesi amacıyla başvurulan diğer yöntemlerdir. Kişinin yapısal özelliklerine ve yaşlanma belirtilerinin derecesine göre kişiye özel en doğru tedavi seçeneğinin seçimi, alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında hastanın taleplerine ve ulaşmak istediği sonuçlara ve doktorun yönlendirme ve önerilerine göre belirlenmelidir.

Thulium Lazer ile Antiaging Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?
Doktorun teşhislerine bağlı yönlendirmeleri ve hastanın istekleri doğrultusunda oluşturulan tedavi planına bağlı olarak, kişinin yaşı, cinsiyeti gibi yapısal özelliklerine ve yaşlanma belirtilerinin nerelerde olduğu, derinlik seviyeleri gibi niteliklerine göre cihazın uygun akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri belirlenmektedir. Thulium Lazer (Leke Lazeri) ile gerçekleştirilen uygulamalarda cihazdan sağlanan enerji ile yaşlanma belirtilerinin niteliklerine bağlı olarak seçilen akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri ile sorun yaşanan cilt alanı üzerinden geçilmektedir. Thulium Lazer ile yapılan işlemde cilt üzerinde yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler oluşturularak kişinin vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezi hareketini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturmaktadır.

Thulium Lazer ile Antiaging Tedavisi Ne Kadar Sürer?
Kişinin yaşı, cinsiyeti, antiaging tedavisi görmek üzere yaşlanma belirtilerinin nerelerde olduğu, ne ölçüde olduğu, yani derinliği ve yaygınlığı tedavinin süresini belirleyen en önemli faktörlerdir. Thulium Lazer uygulamalarında ilk seansta olumlu değişimler gözlemlenebilmekte ve antiaging uygulamasının gereklilik seviyesine göre seans sayısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

KIRIŞIKLIKLARIN AZALTILMASI VE GİDERİLMESİ
Göz altı, göz çevresi ve yüzdeki kırışıklıkların Thulium Lazer ile azaltılması mümkün. Hem de hastanın kendi vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler vasıtasıyla:

Thulium Lazer ile yapılan işlemde cilt üzerinde kırışıklık yaşanan bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler oluşturulur. Böylece 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturmaktadır.

Kırışıklıklar Neden Olur?
Kırışıklıklar ya da kırışıklık görünümünü veren çizgiler, zamanın etkisi ile cilt dokusunda yaşlanma ile yaşanan kayıplara bağlı bir şekilde, özellikle de cildin parlaklığını ve elastikiyetini sağlayan kolajen ve elastin sentezlerinin azalmasının bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Kişinin kaş çatma, gülümseme gibi tekrarlayan mimikleri ve kas hareketleri özellikle yüz bölgesinde cilt dokusunun esnekliğini yitirmesine paralel olarak ince çizgiler oluşturmakta, ince çizgiler ile başlayan belirtiler zaman içerisinde derinlik kazanarak yaşlılığın en belirgin işareti olan kırışıklıklara yol açmaktadır. Alın, kaş, göz çevresi, dudaklar, çene, burun ve boyun bölgeleri kas hareketlerinden ve mimiklerden en çok etkilenen bölgeler olduğu için, bu bölgeler yaşlılık belirtisi olan kırışıklıkların çoğunlukla ortaya çıktığı alanlar olarak ön plana çıkmaktadır. Cilt dokusunun yeniden toparlanması ve kırışıklıkların açılması kişinin bünyesinin kendi kendine yapabileceği bir iyileşme olamamaktadır. Kendiliğinden gerileme gösteremeyen kırışıklık çizgilerinden ve daha derinleşmiş kırışıklıklardan psikolojik ve estetik açıdan rahatsızlık duyan kişiler medikal estetik çözümlerine başvurarak zamanın olumsuz etkilerini geri almak isteyebilmektedir.

Kırışıklıkların Giderilmesine Yönelik Uygulanan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Medikal estetik alanında cerrahi girişim yani ameliyat gerektirmeksizin, botoks ve dolgu gibi uygulamalardan faydalanılarak istenilen gençleşme ve gerginlik etkileri sağlanabilmektedir. Son yıllarda, halk arasında örümcek ağı uygulaması olarak bilindiği şekli ile cilt altına yerleştirilen iplerle gerçekleştirilen toparlama ve yüz germe uygulamaları da sıklıkla tercih edilmektedir. Lazer sistemleri, radyofrekans sistemleri ve yüksek yoğunlukta odaklı ultrason (HIFU) teknolojileri de tıbbi cihazların kullanımı yoluyla istenilen sağlıklı ve dinç görünüme kavuşabilme amacıyla başvurulan diğer yöntemlerdir. Kişinin yapısal özelliklerine ve kırışıklıklarının derecesine göre kişiye özel en doğru tedavi seçeneğinin seçimi, alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında hastanın taleplerine ve ulaşmak istediği sonuçlara ve doktorun yönlendirme ve önerilerine göre belirlenmelidir.

Kırışıklıklar Nasıl Geçer?
Kırışıklıklar genel olarak kişiye ciddi bir sağlık sorunu oluşturmayan cilt problemleri olmakla beraber, özellikle yüz bölgesinde yer alan kırışıklıklar kişileri estetik açıdan rahatsız edebilmektedir. Kırışıklıkların estetik kaygılar sebebiyle kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkilemesi durumunda kırışıklıkların tedavi yoluyla giderilmesi arzulanmaktadır. Kırışıklıkların tedavisine başlanmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından kırışıklıkların incelenmesi ve kişinin yapısal özelliklerine göre kırışıklıkların giderilmesine yönelik tedavi alternatiflerinin hastaya sunulması gerekmektedir. Yapılacak muayene sonrasında doktor, kırışıklıkların derecesine ve hastanın yapısal özelliklerine göre hastayı tedavi seçeneklerine ilişkin bilgilendirmektedir.

Kırışıklıklar Thulium Lazer ile Nasıl Tedavi Edilir?
Doktorun teşhislerine bağlı yönlendirmeleri ve hastanın istekleri doğrultusunda oluşturulan tedavi planına bağlı olarak, kişinin yaşı, cinsiyeti gibi yapısal özelliklerine ve kırışıklıkların nerelerde olduğu, derinlik seviyeleri gibi niteliklerine göre cihazın uygun akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri belirlenmektedir. Thulium Lazer (Leke Lazeri) ile gerçekleştirilen uygulamalarda cihazdan sağlanan enerji ile kırışıklıkların niteliklerine bağlı olarak seçilen akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri ile sorun yaşanan cilt alanı üzerinden geçilmektedir. Thulium Lazer ile yapılan işlemde cilt üzerinde kırışıklık yaşanan bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler oluşturularak kişinin vücudundaki 'makrofaj' denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezi hareketini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturmaktadır.

Kırışıklıklar Thulium Lazer ile Ne Kadar Sürede Tedavi Edilir?
Kişinin yaşı, cinsiyeti ve kırışıklarının nerelerde olduğu, ne ölçüde olduğu, yani derinliği ve yaygınlığı tedavinin süresini belirleyen en önemli faktörlerdir. Thulium Lazer uygulamalarında ilk seansta olumlu değişimler gözlemlenebilmekte ve kırışıklıkların seviyesine göre kişiden kişiye farklılık gösterebilmekle birlikte 1 ay arayla gerçekleştirilen 3 seans yeterli olabilmektedir.