Lazerle Tüy Sarartma Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-20 Dk. | SEANS : 2-3 Ayda BİR | KLİNİK : ATAŞEHİR
Anasayfa Lazer Tedavileri Lazerle Tüy Sarartma Tedavisi
Tüy sarartma tedavisi, lazer epilasyon tedavisi ile sonuç alınamayan çok ince tüylere farklı bir dalga boyundaki lazer ile tüy renklerinin, melanosit hücrelerin parçalanmak suretiyle açılmasıdır.

Lazer epilasyon tedavi öncesinde yapılan kontrollerde; özellikle yüz bölgesinde tetiklenmeye yatkın bir kıl yapısı varsa, doktor lazer epilasyon tedavisini uygun görmeyebilir. Yüz kıllarının yanında hastalarda eşlik eden hormon bozukluğu da tetiklenmeyi şiddetlendirebilmektedir. Kıl köklerinin zayıf ve kahverengi olduğu ve lazer epilasyon tedavisinin tercih edilmediği bu gibi durumlarda mevcut kıllarından rahatsız olan hastalar için tüy sarartma tedavisi tavsiye edilir.

Açık kahverengi açık siyah gibi çok ince tüylerin bu sistemle görüntü bozukluğunu ortadan kaldırır bu tüyler genelde yüz, kol, göğüs, göbek, sırt, bölgelerinde daha çok karşılaştığımızdan bu bölgelerde yapıldığı gibi vücudun diğer bölgelerinden de rahatlıkla uygulama yapılabilir.

Ağda, jilet veya tüy dökücü kullanmak istemeyen ancak yüz bölgesi gibi göz önünde bulunan aldırmak istenmeyen kıl yapısına sahip hastalarda rahatlama sağlayabilir. Tedavi, ortalama 2-3 aylık aralar ile tekrar edilebilir. Tekrarlanan lazer tedavi seansları ile kıl köklerinin zaman içerisinde zayıfladığı görülmektedir. Kıl kökü yok olmaz ancak ayva tüyü görünüme dönüştüğü için de hastaların tedavilerinde destek sağlayabilir. Tedavi süresi ortalama 15-20 dk. sürer. Lazer tedavisi ile kıl üzerine atış yapılarak kıl sarartılır. Tedavi sonrası hasta günlük yaşamına devam edebilir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 15.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88