Majör Ozon Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-30 Dk. | SEANS : ~10 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Vücut Tedavileri Majör Ozon Tedavisi
Son yıllarda hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak tercih edilen ozon tedavisi, oksijenin triatomik ve kararsız bir formu olan ozon gazı kullanılarak uygulanır.

Ozon doğada bulunan üç oksijen atomundan oluşan, renksiz, keskin kokulu bir gazdır. Doğada gaz halinde bulunur. Çok güçlü bir dezenfektandır, antimikrobiyaldir, immün sistem düzenleyicisidir ve antioksidandır. Aynı zamanda kanın akışkanlığını artırıcı, kan yapımını uyarıcı ve ağrı kesici etkisi de vardır. Bilindiği gibi vücudumuzda hücrelerin içindeki her gün süregelen yapım yıkım olayları sonucunda üretilen ve kullanılan enerjinin yanı sıra birtakım yan ürünler ortaya çıkmakta ve bunlar serbest 02 radikalleri olarak ortada dolaşarak hücrelere zarar vermektedir. Özellikle de sigara, çevre kirliliği, radyasyon ağır ağrı kesiciler ve kanser ilaçlarının kullanımı bu serbest radikallerin oluşumunu daha da artırmaktadır. Serbest radikallerin vücutta artması nedeniyle çeşitli hastalıklara sebebiyet vermektedir.

Sağlıklı bireylerde de antiaging ve antioksidan özelliği nedeniyle ozon tedavisinin farklı yöntemlerle koruyucu tedavi kapsamında kullanımları vardır.

Majör ozon tedavisi temel uygulama yöntemidir. Ekipman ve cihazlar kullanılarak yapılan, deneyim ve titizlik gerektiren bir uygulamadır. En yaygın kullanılan bu metotla hastadan 50-200 ml kan alınarak, dozu belirlenmiş ozon gazı ile karıştırıldıktan sonra tekrar hastaya geri verilmesidir. Genellikle haftada 2 veya 3 defa en az 10 seans olacak şekilde protokol belirlenir ve uygulanır. Tedavinin uygulama süresi yaklaşık 15-30 dk. kadardır.

Majör Ozon Tedavisi;
  • Anti aging, antioksidan etkisiyle cilde koruyucu destek,
  • Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını hızlandırma,
  • Bağışıklık sistemini, enfeksiyon hastalıklarına karşı vücut direnci arttırma,
  • Kan ve Lenf sistemini temizlemede destek,
  • Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetme ve esnekliğini arttırmada destek,
  • Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarına tedavi desteği,
  • Hormon ve enzim üretimine destek,
  • Stres hormonu olarak bilinen adrenalini okside ederek destek tedavi sağlamaya yardımcı olur.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 15.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88