Mezolifting

» YÜZ UYGULAMALARI

MezoliftingCildin dışından uyguladığımız kremler, solüsyonlar daha çok cildin üst kısmını besler, canlandırır. Fakat cildin asıl canlanması gereken kısmı alt deridir. Mezolifting, vitamin, antioksidan, hyaluronik asit gibi karışımların cildin alt kısımlarına enjekte edilmesine dayanan etkili bir tedavi yöntemidir.Cildin kolajen ve elastin üretimini artırarak cilt yenilenmesini sağlar. Cilt daha parlak bir görünüm alır. Cildin elastikiyeti artarak sarkmalar azalır.

Mezolifting , yüz, boyun, dekolte ve ellerde oluşan sarkma ve yaşlılık etkilerini giderme, mat nemsiz ciltlerde cilt lekelerinde  etkilidir. Ayrıca ciltte sorunlar oluşmadan başlanan mezolifting cildin ileri yaşlara daha sağlıklı ve sorunsuz iletilmesini sağlayan doğal bir yöntemdir.

Tedavi, hazırlanan karışımın cilt altına enjekte edilmesi şeklindedir. Mikro enjektörlerle yapılan işlem ağrısız ve acısızdır yada tolere edilebilecek düzeydedir. Hasta tedaviden sonra gündelik yaşamına devam edebilir. Tedavinin içeriği cildin ihtiyaçlarına göre belirlenir.

Cilt Mezoterapisi seansları ortalama 20 - 30 dk. Sürmektedir. 1 ay arayla yapılan 2 seans ve sonrasında 3 - 6 ay arayla yapılan idame seansları sonunda tatmin edici sonuçlar elde edilmektedir. Tedavi protokolü genelde kişinin cilt yapısına ve ihtiyacına göre şekillenir.