Pressoterapi Ödem Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~30-60 Dk. | SEANS : 10-15 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Vücut Tedavileri Pressoterapi Ödem Tedavisi
Pressoterapi Ödem Tedavisi
Ödemin atılmasına destek sağlayan Pressoterapi tedavisi, selülit tedavisi ya da bölgesel zayıflamada da kullanılabilen bir tedavi yöntemidir.
Pressoterapi ödem tedavisi, göğüs bölgesinden aşağıya doğru vücudu içine alan pnömatik bir hava tulumu ile uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu hava tulumu vücut dinamiği dikkate alınarak donatılmış programlar ile çalışmaktadır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında destek sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Pressoterapi ödem tedavisi, vücutta lokal fazlalık ve selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini desteklemektedir. Selülitlerin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur. Basınç masajı ile dolaşım bozukluğu desteklenerek dokular arasında biriken sıvı drene edilir. Liposuction gibi cerrahi operasyonlar sonrası oluşan hematom ve ödemlerin tedavisinde de uygulanmaktadır.

Pressoterapi Ödem Tedavisi Kullanım Alanları
  • Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında,
  • Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda,
  • Kilo probleminde,
  • Selülit probleminde,
  • Lenf akımının düzenlenmesinde destek tedavi olarak uygulanabilir.
Pressoterapi ödem tedavisi; karboksiterapi ve mezoterapi gibi tedavi yöntemleri ile kombine edilebilir. Günde ortalama 1,5 - 2 litre su önerilir. Dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan bu tedavi bacaklarda oluşan ağırlık ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olur. 10-15 seanslık bir kür sonucunda selülitli dokunun çözülmesini destekler.

Pressoterapi ödem tedavisi, şişirme pompaları kullanılarak çalışan bilgisayar kontrollü bir sistemdir. Pompalar, bacakların etrafında konumlandırılmış, beş ayrı bölümden oluşur Bunlar, venöz ve lenf akışını ayak bileklerinden başlayarak üst bölgelere kadar hareketlendirir.

Kan dolaşımını ve lenf akışını arttırmak için tasarlanan Pressotherapy tedavisi, hücresel sıvı klirensi artırmada, şişlik ve ödemi azaltmada, bacak yorgunluğunun azaltılmasında destek tedavi olarak kullanılır. Bütün vücuda homojen bir oksijen akışı ile vücutta oksijen dengesini arttırma da destek sağlayan bir tedavi yöntemidir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 15.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88