Redermalizasyon ile Cilt Gençleştirme

UYGULAMA SÜRESİ : ~15 Dk. | SEANS : ~3 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Yüz Tedavileri Redermalizasyon ile Cilt Gençleştirme
Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte sarkmalar, kırışıklıklar oluşmaya başlar. Redermalizasyon, cildin yeniden yapılandırılması anlamına gelir. Cildin dermis denilen derin tabakasının yenilenmesine ve yapılandırılmasına yardımcı olur. Cilt altına uygulanan enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. Tedaviden sonra uygulama yapılan bölge daha pürüzsüz, gergin ve parlak bir görünüme kavuşur.

Redermalizasyon uygulamaları özellikle cildin hyaluronik asit dengesini sağlamak için yapılan uygulamalar olarak gösterilmektedir. İçerisinde özellikle hyaluronik asit ve başka destek maddeleri birleştirilerek redermalizasyon içerikli ilaçlar elde edilmektedir. Kişilerin yaptırdıkları nem aşıları ya da bazı mezoterapi uygulamaları da redermalizasyon olarak görülmektedir. Oluşturulan ilaçlar bir enjektör ile deri altına verilmektedir. Bu enjekte etme işlemi işinde uzman kişiler ya da bir doktor tarafından yapılmalıdır. Enjekte işlemi sırasında kullanılan lokal anestezi kremleri hastaların acı hissetmelerini engellemektedir. Bu sebepten ötürü hastaların tedirginlik yaşamalarına gerek yoktur.

Redermalizasyon uygulamaları vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir. Yüz, boyun, eller, dekolte ve göz çevresi redermalizasyon uygulamalarının en çok tercih edildiği bölgelerin başında gelmektedir. Bu bölgelerin derileri ince olduğu için zamana karşı en çok yıpranan bölgelerin başında gelmektedir. Redermalizasyon uygulamalarının sonrasında cilde bir parlaklık kazandırılmaktadır. Ayrıca kırışıklıkların ve cilt lekelerinin de uygulanan işlemlerle birlikte azaldığı bilinmektedir.

Redermalizasyon işlemi 2 hafta ara ile en az 3 seans uygulanır. Gerek duyulursa, hastanın yaşına ve iyileşme hızına bağlı olarak tek seanslarda uygulanabilir. İşlemden sonra kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Bu uygulamalardan en yüksek faydanın alınması uygulamaların tekrar edilmesine bağlıdır. Redermalizasyon içerikli uygulamalar en az senede bir kez tekrar yaptırılmalıdır. Bireylerin yaptıkları cilt bakımları da redermalizasyon uygulamalarından alınan verimi büyük ölçüde etkileyip uygulamaların ömürlerini uzatmaktadır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.