Vitamin Aşısı

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-20 Dk. | SEANS : ~4 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Yüz Tedavileri Vitamin Aşısı
Ciltte yaş alma süreçlerinde, cilt kalitesini bozan ya da yaşlandıran nedenlerden biri de oksidatif strestir. Oksidatif stres sonucunda ciltte serbest radikaller birikir ve serbest radikallerin artması ile birlikte cilt ışıltısını, parlaklığını kaybeder, hücrelerde DNA hasarı meydana gelir.

Bu serbest radikallerin ciltte lekelenme, kırışıklık, matlaşma gibi problemlere ve hücre ölümlerine yol açmaması amacıyla antioksidan ve vitaminlerin enjeksiyonunu kastediyoruz. Bu aşıların içinde serbest radikallerle mücadale edecek antioksidanlar ve vitaminler vardır. İçeriğinde mineraller, hyaluronik asitler, peptitler, A, C, B3, B9, E vitaminleri, Q enzimler, Q Enzim Q10 ve yüz bölgesi sıkılaşmayı sağlayan DMAE içerir.

Bu aşı cildimizde hangi bölgelere uygulanıyor?
Yüz bölgesi, boyun, dekolte bölgesi, saçlar ve ellerde kullanılabilmektedir.

Nasıl uygulanıyor? Kaç saat sürüyor?
15-20 dakika kadar sürer. Öncesinde uyuşturucu bir krem sürülerek konforlu bir uygulama yapılması sağlanır. Cilt içine küçük iğneler yardımıyla uygulanır.

Etkileri nasıl oluyor? Ne kadar sürede ortaya çıkıyor?
Yapıldığı zaman başlar, ciltte parlama nem kazanma, nemlenme ve daha sağlıklı bir görünüm meydana gelir.

Ne kadar süre etkisi sürüyor? Tekrarlama yapılabiliyor mu ve ne zaman?
Haftada bir 4 seans, ardından 15 günde bir 2 seans, sonra ayda bir 2 seans şeklinde bir kür tedavisi yapılır. Daha sonrasında 3 ayda bir olacak şekilde devam edilir. Cildin durumuna göre idame tedavisi 6 ayda bir de yapılabilir.

Yan etkileri var mı?
Hafif bir kızarıklık olabilir.

Uygulamaması gereken kişiler var mı?
Hamileler dışında ihtiyacı olan herkese uygulanabilir.

Öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken neler var?
Sıcak hamam, sauna, havuz ve peeling gibi bazı işlemler önerilmez. Hasta sosyal hayatına hemen dönebilir.

Bu aşıyı yaptırdıktan sonra görünümümüzde ne gibi değişiklikler olur?
Yorgun cilt görünümünü azaltır.

Uygulamadan sonra özel bir krem kullanılıyor mu?
Uygulamadan sonra yine destekleyici krem ya da sistemik yolla alınacak vitaminler cildin ihtiyacına göre hekim tarafından belirlenir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.