Ameliyatsız Yüz Germe LİFU Tedavisi (Fokuslu Ultrason)

UYGULAMA SÜRESİ : 30~45 Dk. | SEANS : - Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Yüz Tedavileri Ameliyatsız Yüz Germe LİFU Tedavisi (Fokuslu Ultrason)
LİFU teknolojisi ile cildinize zarar vermeden cilt altı tabakaya, odaklanmış ultrason enerjisi gönderilir ve bu şekilde kollajen üretimi uyarılır. LİFU uygulamasının mantığı ultrasonik ses dalgalarının odaklanarak oluşturduğu ısı enerjisi ile cildin sıkılaşması ve doğal bir lift etkisi oluşturmasıdır. Vücutta kollajen üretiminin artması yaş ilerlemesiyle oluşan kırışıklığı azaltırken elastikiyetini kaybetmiş cildin onarımını da sağlar. LİFU, yüz ve gıdı bölgesinde cilt gençleştirme ve sıkılaşma; vücut bölgesinde ise bölgesel yağ yakımı, iç bacak bölgesi ve diz kapaklarında sıkılaşma sağlamak için tercih edilir.

LİFU teknolojisini HİFU’ dan ayıran birtakım farklılıklar bulunur. Bunlardan en önemlilerinden birisi LİFU sistemlerinde vücudun her bölgesine uygun farklı derinliklere ulaşmayı sağlayan başlıklar bulunmasıdır. Klasik HİFU 4,5 ve 6 mm derinliğinde çalışmakta iken, LİFU 2-3-4,5-6-9-11 ve 13mm derinliklerine odaklanabilmektedir. Bu da yüz ve vücutta uygun derinliklere odaklanabilmemizi ve daha spesifik tedavi uygulamamıza yardımcı olur. Ayrıca HİFU sadece noktasal atış yaparken, LİFU hem noktasal hem de çift yönlü lineer (devamlı) atış yapabilir. Bu şekilde yalnızca tedavi süresini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda tedavi kalitesini de en üst düzeye çıkarır. LİFU tedavisinin HİFU dan bir başka önemli farkı ise yüzümüzün alın, kaş, şakak ve çene kısmını da tedavi etme imkanı sunmasıdır. Konusunda uzman hekimimiz ihtiyacınız olan başlıklar ile tedavinizi planlayarak kısa sürede etkili sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olur.

LİFU tedavisi, yaş veya cilt tipine bakılmaksızın her insan için uygundur, ancak hamilelik döneminde veya belirli tıbbi rahatsızlıkları olan kişiler için önerilmez.

LİFU tedavisi ile yapılan ameliyatsız yüz germe işlemleri tek seans şeklinde uygulanır. Bu tedavinin kalıcılık süresi de uygulama yapılan kişinin cilt yapısına bağlı olarak 12 aya kadar değişkenlik göstermektedir. Uygulama sonrası sosyal hayatınızı sekteye uğratacak bir durumla karşılaşmazsınız ve günlük hayatınıza işlem sonrası hemen dönebilirsiniz.

**Tedavi süresi yapılan bölgeye göre değişiklik göstermekle beraber yaklaşık 30 -45 dakika dır.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.