Akne (Sivilce) Bakımı Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~30-60 Dk. | SEANS : 5-10 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Bakım Tedavileri Akne (Sivilce) Bakımı Tedavisi
Akne (Sivilce) Bakımı Tedavisi
Akne bakımı tedavisinde (akneli-sivilceli ciltlerde) aknelerin (sivilcelerin) temizlenmesi sağlanarak, cildin tekrar dengesini kazanması, temizlenmesi ve akne (sivilce) oluşumunun engellenmesi amaçlanır.
Akne; ciltteki yağ bezelerinin iltihaplanması sonucu, normalden fazla sebum üretimiyle birlikte gözeneklerin kapanması ve bakterilerin buraya yerleşmesiyle ortaya çıkar. En çok; yüz, sırt, omuz ve göğüste görülen akneler, birkaç farklı faktörün bir araya gelmesiyle kendini gösterir.

Ergenlikte yaşanan hormonal değişikler akne oluşumuna sebep olurken, dış etkenler, kişinin cilt yapısı ve yanlış beslenme düzeni akne problemi yaşanmasına yol açabilir. Akne sorununun kendiliğinden geçmesini beklemek ise sivilcelerin yayılmasıyla ve cildin deforme olmasıyla sonuçlanabilir. Her ne sebeple olursa olsun cildi dış etkenlere karşı korumak, iyileştirici ve koruyucu akne bakımı sağlamak tedavi bakımından önemlidir.

Akneli bir cilt, normal ciltlere nazaran çok hassastır. Bu sebeple yapılacak akne bakımı oldukça dikkatli bir şekilde profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Aksi durumda cilt, yapılan yanlış akne bakımı sebebiyle geri dönülmesi zor deformasyona uğrayabilir.

Akne bakımı tedavisi, kişiden kişiye göre değişmekle birlikte, ciltteki sorunun boyutuna göre 5 ya da 10 seanslık kürler halinde uygulanır. Yoğun akne bakımı tedavisi ile cilt, akne ve diğer sivilceli dokudan arındırılması amaçlanır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 16.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88