Genel ve bölgesel olarak cilt bakımı yapılır.

Bu tedavide (akneli-sivilceli ciltlerde) aknelerin (sivilcelerin) temizlenmesi sağlanarak, cildin tekrar dengesini kazanması, temizlenmesi ve akne (sivilce) oluşumunun engellenmesi amaçlanır.

Akne; ciltteki yağ bezelerinin iltihaplanması sonucu, normalden fazla sebum üretimiyle birlikte gözeneklerin kapanması ve bakterilerin buraya yerleşmesiyle ortaya çıkar. En çok; yüz, sırt, omuz ve göğüste görülen akneler, birkaç farklı faktörün bir araya gelmesiyle kendini gösterir.

Ergenlikte yaşanan hormonal değişikler akne oluşumuna sebep olurken, dış etkenler, kişinin cilt yapısı ve yanlış beslenme düzeni akne problemi yaşanmasına yol açabilir. Akne sorununun kendiliğinden geçmesini beklemek ise sivilcelerin yayılmasıyla ve cildin deforme olmasıyla sonuçlanabilir. Her ne sebeple olursa olsun cildi dış etkenlere karşı korumak, iyileştirici ve koruyucu akne bakımı yaptırmak çok önemlidir.

Akneli bir cilt, normal ciltlere nazaran çok hassastır. Bu sebeple yapılacak akne bakımı oldukça dikkatli bir şekilde profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Aksi durumda cilt yapılan yanlış akne bakımı sebebiyle geri dönülmesi zor deformasyona uğrayabilir.

Ciltteki sorunun boyutuna göre 5 ya da 10 seanslık kürler halinde uygulanır. Yoğun akne bakımı sonunda cilt, akne ve diğer sivilceli dokudan arındırılır.