Enzim Peeling Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~4-8 Saat | SEANS : 1 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Yüz Tedavileri Enzim Peeling Tedavisi
Enzim Peeling Tedavisi
Enzim peeling tedavisi ile yapılan leke tedavilerinde leke azalırken aynı zamanda cilt de sıkılaşma ve çizgilerde iyileşme görülmektedir.
Enzim peeling tedavisi temel olarak leke tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak içeriğinde bulunan asitler ve özellikle C vitamini cildi desteklemektedir. Bu peeling tedavisinin içinde lekeyi oluşturan melanin maddesini azaltan asit karışımları yer almaktadır. Böylece hem mevcut lekenin azalmasına destek olur hem de yeni leke oluşumunun önlenmesinde koruyuculuk sağlar.

Cildin hassasiyeti ve lekenin yoğunluğuna göre enzim peeling tedavisinde kullanılan ürün 4-8 saat kadar ciltte bekletilir. Bu süre içinde peeling ürünü ciltte emileceği için cilt üzerinde kalıntı bırakmaz. Süre sonunda ürün su ile çıkarılır. Ardından nemlendirici ve cildi besleyen kremler sürülür.

Enzim Peeling Tedavisi;
  • Leke tedavisinde kullanılır.
  • Her cilt tipine uygulanabilir.
  • Her mevsimde yapılabilir.
Enzim peeling'in tedavisi bir defa yapılır. Klasik peeling tedavilerindeki gibi aralıklı olarak gerekli değildir. Tedaviyi takiben evde devam kremleri kullanılır.

Enzim peeling tedavisinden sonra ciltte kızarıklık, soyulma, gerginlik, hassasiyet ve kuruluk olabilir. Bu etkilerin 2-3 gün içinde gerilemesi beklenir. Bu süre içinde nemlendirici ve cildi besleyen ürünler kullanılmalıdır. Tedavi sırasında ve sonrasında güneş koruyucu kremler ile güneşten korunmalıdır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 18.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88