FUE Tedavi Yöntemi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

Anasayfa Saç Tedavileri FUE Tedavi Yöntemi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)
FUE Tedavi Yöntemi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)
Günümüzde gelişmiş Foliküler Ünite Çıkarma (FUE) tekniği sayesinde, doğal görünümlü saç ekim sonuçları elde etmek mümkündür. Her insan kendine özgüdür, bu nedenle cinsiyete, yaşa, saç dökülmesine ve hastanın isteğine ek olarak özel bir FUE prosedürü tasarlıyoruz.
Saç çizgisi oluşturma ve saç ekim bölgelerinde foliküllerin nakledilmesindeki güncel gelişmeler, doğal olan sonuçlar elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Gelişmeler hastalara fark edilmeyen, doğal görünen ve sonuçlar verirken, sonuç yine de cerrahın durumuna bağlıdır. Cerrahın beceri ve tekniği, işlem sırasında kullanılan aletler, ekstraksiyon ve implantasyon şekli sadece saç uzaması yüzdesinde değil aynı zamanda nihai sonucun ne kadar doğal olabileceği konusunda da farklı sonuçlar sunabilir. Doğal görünümlü ve yaşam boyu sonuçlar elde etmek için FUE tekniğini yıllardır kullanıyoruz.

FUE yönteminin özellikleri şunlardır;
Greftlerin alındığı bölgede doku alınmadan yalnızca ilgili kök hücresi üzerinde bire bir çalışılmaktadır.

Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 06,07 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.

Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.

Bir seansta ortalama donör alanın durumuna ve ekilecek kök sayısına bağlı olarak 4.000 ile 6.000 kadar greft alınabilir.

Her greftte 1 ile 3 arasında saç teli bulunmaktadır. 1 greft saç, ortalama 2 - 2,5 saç teli kabul edilir.

Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 50 – 60 saç kökü ekmek mümkündür.

Ayrıca operasyon sonrası günlerde az ağrı olması ve iyileşme süresinin kısa olması da bu yöntemin tercih nedenlerindendir.

Ekilen saçlar birinci ayın sonunda genelde dökülürler, saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.

6. ayda saçlar göz dolduracak kadar gelişir. Fakat en güzel halini ekilen saçların adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1 - 1,5 yıl içerisinde alır. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar.

Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir.

Profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında saç ekimi çok iyi sonuçlar verir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.