Göz Altı Dolgusu Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-30 Dk. | SEANS : 1 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Dolgu Tedavileri Göz Altı Dolgusu Tedavisi
Göz Altı Dolgusu Tedavisi
Cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybıyla ortaya çıkan sorunlardan biride göz altı morluklarıdır.

Bu durum kişinin yorgun, yaşlı ve hasta görünmesine sebebiyet verir. Göz altı dolgusu ile gözaltındaki çökme ve morarma gibi sorunlarınız tedavi edilir.
Göz altı dolgusu uygulamasında çökme ve boşalma olan göz pınarı oluğuna hyaluronik asit dolgu uygulaması yapılır. Bu uygulama ile aynı zamanda göz altındaki rahatsız edici koyuluk ve morarmış görünüm de azaltılır.

Uygulama, 18 yaşın üzerindeki kadın ve erkek herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlara uygulama önerilmez.

  • Göz altı bölgesinde koyu halkaları ve karanlık bir görüntüsü olan,
  • Yorgun ve uykusuz görünen,
  • Göz yaşı oluğu denilen bölgede halka görünümü olanlar için bir tedavi yöntemidir.
Hyaluronik asit, vücutta bulunan bir proteindir. Deri altında yaygın olarak bulunur. Yaşla beraber gittikçe azalır. Göz altı dolgusu deri altında belirli bir yere verildiğinden dolayı göz sağlığını olumsuz etkileyecek bir riski yoktur.

Uygulama yapılacak bölge antiseptik solüsyon ile temizlenir ve gerekirse lokal anestestezi yapılır. Sonrasında kapalı uçlu kanüllerle dolgu malzemesi uygulanır ve gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır. Uygulama ortalama 15-30 dakika gibi bir sürede tamamlanır.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 11.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88