Kırışıklık (Botoks) Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~10-15 Dk. | SEANS : 1-2 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Yüz Tedavileri Kırışıklık (Botoks) Tedavisi
Kırışıklık (Botoks) Tedavisi
Bu tedavi yöntemi göz çevresi kırışıklıkları, alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları, dudak çevresi kırışıklıkları, boyun bölgesi kırışıklıklarının tedavisinde, yüzdeki asimetrilerin düzeltilmesinde, kaş kaldırmada, göz kapağı düşüklüğünde kullanır.
Yüz mimiklerimizi sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu cildimizde kırışıklıklara yol açar. Bu kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltmak mümkündür. Uygun aralıklarla tedavi yapıldığında kırışıklık oluşumunu engeller. Erken dönemde yapılmaya başlanmasıyla zaman içinde mimik hareketi ile oluşan çizgilerin kalıcı hale gelmesi önlenebilir.

Göz kapağı ve kaşların düşük olması, kişiye hüzünlü ve asık bir ifade verir. Tedavi sonrası göz kapağı ve kaş mesafesindeki açılma, yüz ifadesini de olumlu anlamda değiştirir. Göz çevresi ince kırışıklıkları olanlara aynı zamanda gençlik aşısı uygulaması da yapılabilmektedir.

Uygulamanın ilk etkileri 3-4 gün sonra belirmeye başlar ve tam etkisi 10 gün sonra oluşur. İşlemin etkisinin kalıcılık süresi kişiye özgü kriterlere bağlıdır. Ekseriyetle ortalama 4 ile 6 ay içinde ilacın tesiri yavaş yavaş azalır ve kas hareketi yeniden başlar.

İşlem sonrasında kısa süre içinde gerileyen hafif kızarıklık ve ödem olabilir. Aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar ve ağrı kesiciler, gingko, ginseng, C vitamini kullananlarda enjeksiyon sonrası morarma riski yüksektir. Bu nedenle bazen yapılan bölgede birkaç gün sürebilen geçici morluklar olabilir. Eğer mümkünse tedaviden 5-7 gün önce bu ilaçların alınmamasında fayda vardır. Çok nadiren enjeksiyonun komşu kasları etkilemesine bağlı geçici asimetri veya göz kapağı düşüklükleri olabilir. Bu tür yan etkiler 1 ay içerisinde gerileyebilir. Hamilelere, emzirenlere ve kas hastalığı olanlara uygulanmaz.

Uygulama doktor tarafından uygun enjeksiyon alanlarına uygun dozlarda yapıldığında mimiklerin de kullanılmasına izin vererek, yapay bir görünüm oluşturmadan kırışıklıklarınızdan kurtulabileceğiniz bir tedavi yöntemidir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.